Чи прибирають сніг у дворах чернігівців?
Початок січня не залишає місцевих комунальників без роботи, майже щодня снігопади. Центральні вулиці чистять, а чи така ж ситуація на дорогах між будинками. Виявилось, не зовсім.
У «Фейсбуці» народна депутатка Анна Романова поскаржилась на розчищення міждворового проїзду на вулиці Пухова: «Передаю «привіт» всім тим, хто відповідає за стан ЖКГ в Чернігові. Та дякую тих, хто допоміг вибратися з замету. На фото – не бездоріжжя, а звичайний виїзд з двору великого мікрорайону».
Фото Анни Романової з соцмережі «Фейсбук»
Схожа ситуація і на вулиці Рокосовського. Біля під’їзду хоч і розчищено руками двірників, проте міжбудинкові дороги трактора не бачили.
Журналісти вирішили поміркувати на тему, як жителям Чернігова пересуватись засніженим містом.
Великий снігопад у місті, як чернігівцю добратися до роботи? Журналісти телеканалу «Дитинець» вирішили перевірити на собі.
Перший варіант: лижі. Для цього вам необхідні лижі і звичайно ноги. Плюс такого виду пересування – легкість та швидкість. Проте є і мінуси – без фізичної підготовки вам не впоратись.
Другий спосіб: санки. Для цього вам необхідні звичайно санчата. Проте, якщо ви самі, далеко заїхати не вдасться, хтось має допомогти.
Територія, де журналісти знайшли не прибраний сніг, обслуговується 10-м ЖЕКом. Керівник каже, вони мають близько 250 будинків, працюють 4 трактори та 86 прибиральників, тож просто не встигають.
Третій варіант: лопата. Якщо ви бачите, що біля вашого дому та під’їзду велика купа снігу, не пошкодуйте 15 хвилин аби хоч трошки допомогти комунальникам.
Головний комунальник міста пояснює, як мають прибиратися міжбудинкові проїзди. Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ: «У комунальників, в першу чергу, стоїть завдання прибрати біля під’їзду та пішохідні доріжки, також виходи з мікрорайону до магістральних вулиць на зупинки».
Містяни чекають, що ЖЕКівці чиститимуть сніг до асфальту. Ярослав Куц: «Розчистити сніг до асфальту не можливо. Щоб це зробити у ЖЕКа немає техніки та такої кількості людей, щоб стояти з ломом і довбати той сніг. Та на останок, щоб розчистити сніг до асфальту, необхідно сипати сіль та реагент, а комунальні працівники працюють в межах затвердженого тарифу».
Десятиденний снігопад влетів місту в копієчку, говорить пан Куц. Так, година роботи однієї машини варіюється від 300 грн і вище. Ярослав Куц: «За добу, як мінімум, прибирається все місто. Плюс вивозиться сніг. За 10 днів (з січня) підприємством було виконано робіт на 1,5 млн грн».
Нагадаємо, на початку нового року місто придбало 5 снігоприбиральних машин. Ще 5 планують купити вже найближчим часом.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.