Жабки символ Чернігова. Колись біля них призначали побачення, зустрічали друзів і знайомих. Мало не у кожного містянина в сімейному архіві є фото з зеленими квакухами. І от на початку 2000-х із встановленням нового світлового музичного фонтану жабки зникли.
Оскільки місту не потрібні були, демонтували символ без особливої любові. Тепер вони переселилися в двір біля музичної школи. Це ті ж жабки зі скверу, щоправда після операції.
Ні, жабки у нинішній сквер Попудренка не повернуться, принаймні поки що. Хоча у відомого скульптора Геннадія Єршова і була пропозиція відновити улюблений символ. Нинішній фонтан він охарактеризував так: «Фонтан біля мерії виглядає як велика могила. Але це місце можна оживити. Якщо жителі так хочуть повернути жабки, чому б не поставити їх довкола фонтану».
Але такого проекту у міста поки нема. Хоча є інший у цьогорічному «Бюджеті участі». Усім, кому так полюбилися зелені істоти, пропонують проголосувати за проект №54 у поточних витратах. 30 жабок хочуть розмалювати різними стилями, залучивши містян до процесу. У перспективі зробити казки, розмальовки, сувеніри та іграшки для малюків з чернігівськими жабками.
У Європі не успішні приклади таких фігур. Зокрема, у польському Вроцлаві у 2001 році встановили фігурки гномів. З кожним роком їх кількість збільшується. Для туристів навіть пропонують спеціальні додатки і квести аби знайти всіх. Про кожного розповідають його історію.
Жаби, до речі, багаті історією, міфами і значеннями. Їх називають символом багатства і довголіття. Вважається, що вони оберігають від хвороб і буквально притягують гроші.
Втілити ідею Олени Рогової вдасться, якщо проект переможе у цьогорічному «Бюджеті участі». Нагадаємо, голосування триває з 15 вересня два тижні. Місця, де можна віддати свій голос, на сайті міської ради. З собою мати паспорт громадянина України з чернігівською реєстрацією.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: жабки, Бюджет участі, Геннадій Єршов, Олена Рогова, «Дитинець»