GOROD.cn.ua

Цікаві ідеї мають бути втілені! Але як? (відео)

Далі про тих, хто не хоче бути масою, плити за течією, або з берега спостерігати за виром подій. Творчих, активних, креативних студентів навчали, як можна розвивати університет та місто, як довести ідею до проекту та як втілити його в життя.



В їх головах повно ідей, вони позбавлені стереотипів і мають багато енергії. Молоді люди готові працювати, створювати цікаві проекти, але їх треба підтримати на цьому шляху. До активних та креативних приїхали партнери з Німеччини, аби навчити, як писати проекти та просувати їх.

Інкен Марай Кольтхофф, координатор проектів «Netzwerk n-»: «У нас есть студенческая организация в Германии и мы занимаемся обменом инициативами, то есть мы проводим тренинги. Наша главная цель – устойчивое развитие. Нам кажется, что студенты — очень важный ресурс, чтобы продвигать общество дальше. Нам кажется, что студенты — это будущие лидеры, это ресурс общества, и это очень важно, чтобы они поняли, что по-настоящему важно».

В Німеччині для активних студентів розробили навіть он-лайн платформу. В Інтернеті можна знайти підказки, як створювати проекти і інструменти для їх оформлення. На платформі «WECHANGE» працюють не лише німці, а й, наприклад, представники України. Загалом зареєстровано близько 5 тисяч організацій та окремих активістів.

Каріна Бахтєєва, представник платформи «WECHANGE»: «WECHANGE» була розроблена для того, щоб як команда працювати над своїм окремим проектом. Там є інструменти, які дозволяють вам як команді розвиватися і паралельно можна контактувати з організаціями, які знаходяться і в Україні і в Німеччині».

Міжнародний семінар – «Креативний потенціал студентів як ресурс розвитку університету та міста» підтримало Міністерство закордонних справ Німеччини. Цільова аудиторія – чернігівські ініціативні та креативні студенти — «Академія креативності ЧІКС».

Марина Коновальчук, викладач ЧНПУ: «До нас був запит: чого вам потрібно для розвитку, для вас як для активних студентів, активних викладачів. Ми сказали, що нам потрібні навчання, як писати проекти для розвитку міста, для розвитку університету. Ми давно мріяли, що зміни будуть і більш тісний зв’язок буде між університетом, громадою та студентами і міжнародна співпраця».

В рамках «Бюджету участі» «ЧІКСівці» вже виграли один проект. Чернігівська громада виділила їм гроші для розвитку творчої молоді, відбулись семінари, видається література, буде й фестиваль креативності для педагогів. Виграти збираються знову. Студенти пропонують створити у Чернігові «Третє місце «Світлицю».

Людмила Матвієнко, студентка ЧНПУ: «Треті місця потрібні, щоб люди могли приходити, розвиватися, планувати проекти, розвивати місто, знаходити однодумців. В Чернігові я такого міста, нажаль, поки не знайшла і вирішила, що його треба створити. Дуже хотілося, щоб його підтримали. Тому що це нова практика в нашому місті і воно буде розвивати місто. Це буде перший досвід і приклад для інших міст, щоб вони створювали такі місця».

Голосування за проекти «Бюджету участі» розпочато. З 15 по 30 вересня чернігівці мають визначити, які ініціативи потрібні їхньому місту.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Netzwerk n-», креативні студенти, студенти, ЧНПУ, «WECHANGE», «Сівер-центр»