Четверг, 8 Сентября 2016 13:49 | Просмотров: 2102
Ви все ще скаржитесь, що зростають тарифи на електроенергію? А семеро жителів області вже позбулися жорсткої залежності від енергопостачальника, перетворивши власне житло на електростанцію і виробляють енергію не лише на власні потреби, а й на продаж. Незабаром до цієї невеликої групи приєднається і восьмий постачальник — Сіражидін Кулієв вже змонтував на даху власного будинку сонячні панелі і тепер намагається ввести свою станцію в експлуатацію. Отже, який він шлях до енергетичної незалежності мешканця Количівки чернігівського району.
Сіражидін Кулієв — пенсіонер із села Количівка Чернігівського району. Він прихильник новітніх технологій, тож, переглянувши декілька передач про енерегозамінні технології, зацікавився можливістю самостійно виробляти електроенергію і вирішив встановити на даху власного будинку сонячні панелі. Чоловік проконсультувався з кількома різними фірмами, які працюють з накопичувальними елементами, і обрав для себе систему панелей. Таким чином Сіражидін Кулієв вирішив, що зможе забезпечити власне господарство, будинок світлом, а город поливом зі свердловини електроенергією. А рештки продавати «Чернігівобленерго» за «зеленим тарифом» — з 2013 року держава врегулювала законодавство і узаконила такі господарські відносини.
Щоправда, лише за нормативно-правовими актами Кабінету міністрів та Національної комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики, процедура виглядає просто. Але в житті все було зовсім по-іншому, каже новоспечений власник міні-електростанції.
Далі чоловік звертався до енергетиків вже у письмовій формі і після довгого очікування йому таки вдалося з’ясувати, що для втілення задуманого потрібно отримати технічні умови на збільшення потужності до 10-ти кіловат. За цю послугу домовласник сплатив 12 тисяч 600 гривень. І став чекати, коли ж приїдуть майстри робити нове підключення. Мали протягом семи днів…
І ось на будинку Сіражидіна Кулієва нарешті змонтували систему сонячних панелей, встановили інвертор, який перетворюватиме постійний струм, що його генерують колектори, у перемінний, який використовується у побутовій мережі. Здавалося б, об’єкт можна вводити в експлуатацію. Але ж ні. Ця система побудована без акумуляторних батарей, а значить надлишок необхідно, як кажуть енергетики, «скидати в мережу». Та й відмовлятися від централізованого постачання електроенергії пан Сіражидін не збирається, адже вночі сонячні панелі нічого не збирають і не виробляють. Тож йому потрібен спеціальний двоходовий лічильник, який фіксуватиме, скільки кіловат домогосподарство «віддало в мережу» і скільки взяло звідти.
Оскільки в нормативно-правових актах Нацкомісї не прописано, хто саме має придбати цей лічильник, а в обленерего такого приладу не має, ця витрата також лягла на плечі Сіражидіна Кулієва. Чоловік придбав прилад, але виявилося, що й це ще не все.
За словами заступника комерційного директора «Чернігівоблеренго» Сергія Артеменка, всі заходи з організації приладу обліку мають бути проведені в місті щонайбільше за три дні, у селі за п’ять. Але…
І поки пан Кулієв чекає на встановлення лічильника і подальше підписання договору на продаж «зеленої електроенергії», він рахує витрати: устаткування обійшлося йому у 300-350 тисяч гривень і чималу кількість часу на оббивання порогів, але за шість-вісім років це обладнання окупиться. А якщо перевести ще й будинок на електричне опалення, а для цього нашому герою потрібно тільки замінити газовий котел на електричний, то строк окупності скоротиться вдвічі. А по завершенні цього терміну устаткування вже буде давати прибуток від тисячі гривень на місяць — в залежності від потужності і об’ємів власного споживання.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.