GOROD.cn.ua

Скандал навколо ОЖБК не вщухає. Міський голова просить прокуратуру розібратись (відео)

Скандал навколо ОЖБК не вщухає. Майно на півдорозі між одним та іншим підприємством, а мешканців частини будинків фактично ніхто не обслуговує. Врятувати свою приватну власність люди чомусь прийшли до міськради, котра фактично жодним чином не стосується до спільної власності жителів.

Читайте також: Працівники ОЖБК та голови будинків виступили проти директора Анатолія Прокопенка



Нагадаємо, 2 тижні тому члени об’єднання житлово-будівельних кооперативів заявили про рейдерське захоплення. Виявилось наступне, засновниками об’єднання зі 125 житлово-будівельних кооперативів і все майно це їхня власність. Обраний керуючим Прокопенко, якого пов’язують з бізнес-групою «Європа», користуючись правом вчиняти правочинні дії від імені ОЖБК без рішення вищого органу управління загальних зборів реєструє товариство з обмеженою відповідальністю з такою самою назвою, засновником якого стає ОЖБК. Але ось кінцевим бенефіціарним власником значиться особисто Анатолій Прокопенко.

Минулого разу 21 липня рада ОЖБК зібралась в приміщенні ЖЕКу й опечатала кабінети керуючого головного бухгалтера та юриста. Але рішення ради вочевидь нічого не значить для тих, хто вирішив привласнити майно кооперативу.

З того часу представники ОЖБК на загальних зборах нарешті обрали нового керуючого та почали крок за кроком повертати контроль над своїм підприємством.

За словами новообраного керуючого Романа Семешко, поліція не досить охоче береться розглядати заяву щодо розслідування причетності Прокопенка до вчинення шахрайських дій та перевищення службових повноважень. Тож члени об’єднання вирішили звернутися до прокуратури. Члени ради ОЖБК зібрали підписи та подали заяви до міської та обласної прокуратури. Після вирішили зустрітися з профільним заступником міського голови Олександром Кириченком, домовились у четвер зустрітися за круглим столом – влада, члени об’єднання та юристи, де в правовому полі вирішуватимуть ситуацію.

Міський голова вже звернувся до прокурора області з прохання контролювати хід розслідування поліцією і вивчити законність ситуації та відреагувати, бо лише цим муніципалітет може допомогти.

Проблеми переслідують ОЖБК далеко не перший рік. Неодноразово приватний ЖЕК опинявся у центрі уваги. Те, що роками на підприємстві займалися бездіяльністю, не приховує і новообраний керуючий. Роман Семешко, новообраний керуючий ОЖБК: «Велась не системна, безвідповідальна робота, особливо в частині юридичної діяльності. Дуже багато питань, які пов’язані з господарськими розрахунковими операціями. І не зрозуміло, яким чином не відбувалось взагалі накопичування коштів, і сьогодні фактично ОЖБК не може надавати навіть послуги щодо поточних ремонтів, бо відсутні кошти».

Невирішеним лишається і питання структури об’єднання, адже 125 будинків засновників фактично не мають статусу юридичної особи. У міській раді вже не вперше закликали їх створити ОСББ, кожному будинку окремо, а потім об’єднатися в асоціацію. І тоді муніципалітет матиме можливість допомогти.

Аргументують наступним, тільки в ОЖБК вони можуть повністю контролювати все, а в ОСББ такі можливості відсутні.

Схоже, людям так ніхто і не пояснив подробиці законодавства у сфері ОСББ. Проте упередження, що в ОЖБК вони можуть повністю контролювати все, розбивається об голі факти. Бо саме ОЖБК докерувалось до того, що найпривабливіша частина майна перекочувала у приватні руки.

В необхідності реорганізації запевняє і новий керуючий. Але за його словами, в першу чергу треба направити сили саме на вирішення за роки накопичених проблем: скасувати через суд реєстрацію товариства Прокопенка та провести фінансовий аудит.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ОЖБК, Анатолій Прокопенко, Роман Семешко, прокуратура, «Дитинець»