В Україні триває весняний призов на строково-військову службу. Стартувала кампанія 5 травня і триватиме до 30 червня.
За законом, юнаки яким виповнилося 20 і ще не минуло 27 років в 10-денний термін з моменту оголошення призову мають з’явитися до військового комісаріату і пройти медичну комісію. Навіть, якщо не отримали повістки.
На практиці картина зовсім протилежна, - говорять у Прилуцькому військкоматі.
Виконувати свій військовий обов’язок хлопці не поспішають, тож і доводиться горі іти до Магомета з офіційним запрошенням і з міліцією. Вікторія Глущенко, юрист Прилуцького ОМВК: «Для здійснення розшуку ми залучаємо органів внутрішніх справ. На данний час в Прилуках працює дві групи розшуку. Намагаємося вручити повістки або особисто, якщо випадає така нагода, або намагаємося передати близьким, рідним».
Усього по Прилуках та району підлягають призову біля 600 юнаків. У планах військового комісаріату відібрати до армії близько 100. Втім, нема з кого. За повісткою з’являються одиниці. От і відловлює військкомат призовників за домашніми адресами. Самих хлопців застають на місці дуже рідко. Від родичів чують одні й ті ж слова: «Його немає вдома. Він десь на заробітках. Або, ми не знаємо, де він».
У разі неявки на призовну дільницю призовника чекає адміністративна, у гіршому випадку – кримінальна відповідальність. Ухилення від призову на строкову службу карається обмеження волі до 3-х років.
У військкоматі нагадують, за працюючими призовниками зберігається робоче місце та заробітна плата, залишаються незмінними і терміни служби – 1,5 року для юнаків, які не мають вищої освіти, та 1 рік для тих, хто її має.
Солдати представники приходитимуть службу винятково поза межами району проведення антитерористичної операції.
Сюжет ТРК ТIМ
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: військкомат, армія, призовна кампанія, ТРК ТIМ