Пятница, 27 Мая 2016 15:46 | Просмотров: 1815
Говорили-балакали, сіли та й… оголосили засідання Громадської ради при облдержадміністрації зборами. Консультативно-дорадчий орган знову не зібрав кворуму, необхідного для того, аби давати владі поради від імені громадськості. Про спроби народження демократії — далі в сюжеті.
Громадська рада при облдержадміністрації хоче мораторію на прийняття рішень щодо приватизації, оренди та зміни цільового призначення земельних ділянок в межах РЛП «Ялівщина» — здається, нічого нового. Але пікантною родзинкою цього засідання ради стало звернення голови робочої групи по Ялівщині Тамари Петрової до голови облдержадміністрації з вимогою звільнити його першого заступника Леоніда Сахневича. Тамара Петрова, голова профільної робочої групи Громадської ради: «В його діях ми вбачаємо умисне створення ситуацій та вчинення дій в інтересах третіх осіб, що завдає нашим членам робочої групи як представникам громадянського суспільства моральної шкоди. Кому не интересно – можете выйти!»
Це звернення стало несподіванкою навіть для декого із членів самої Громадської ради. Наталія Романова, заступник голови облдержадміністрації: «Це був виступ публічний, вона, мабуть, відповідає за ті слова, які озвучила. Право на думку має кожен, але будь-яку думку треба формулювати, враховуючи і юридичні наслідки».
Обговорення самого питання Ялівщини зайняло у членів Громадської ради години півтори – традиційно, зі сварками і скандалом. Мораторію робоча група вимагає, бо з нею не погодили проект зі встановлення меж РЛП. Руслан Волощук,член профільної робочої групи Громадської ради: «Міська рада дала згоду на надання до території Ялівщини 168,7 гектар із запасу комунальної власності. Це питання вирішено у відповідності до чинного законодавства, є рішення обласної і міської рад з цього питання». Андрій Глаба, член Громадської ради: «При всій повазі до Тамари Петрової, Ви сказали неправду. Я був на зустрічі робочих груп з Кулічем, і він чітко сказав, що прийнято 168 гектар, якщо ви хочете ще додати, несіть погодження від мешканців. Накладення мораторію – це затягування процесу».
Присутні члени Громадської ради через відсутніх не можуть придумати, як прийняти звернення по мораторію – кворуму традиційно нема. Тому вони пропонують відсутніх зі складу ради вигнати, а засідання перетворюється на збори. Порушуючи власний статут, члени Громадської ради таки голосують за те, щоб відправити до міської ради прохання про мораторій.
Громадська рада плавно переходить до обговорення другого питання – щодо відновлення у Чернігові роботи митного терміналу. Сергій Самоненко, член профільного комітету Громадської ради: «Створення нового митного терміналу саботується Чернігівською митницею. Моя особиста думка – взагалі вилучити термінал з Жабинського, 2б – злочин перед чернігівської громадою. Там все унікально, зручно розташовано». Володимир Курило, голова правління ТОВ «Термінал-Центр»: «Когда терминал работал 12 лет, был один из лучших в Украине – было аккредитовано 370 субъектов внешнеэкономической деятельности со всех регионов. Сейчас, благодаря волшебному слову «оптимизация», осталось 87».
Думку в.о. начальника Чернігівської митниці Владислава Супроненка почути не вдалось – не витримавши попередньої палкої півторагодинної дискусії, він збори Громадської ради покинув. Але сам керівник терміналу не заперечує, що з Жабинського його доцільно перенести. У результаті збори прийняли рішення звернутись до керівництва митниці ДФС з вимогою терміново організувати роботу митного терміналу.
А от звернення автоперевізників про необхідність компенсації пільгових перевезень, відсутність якої загрожує банкрутством районним автопідприємствам, направили на доопрацювання.
Попри те, що у Громадської ради демократія народжується важко і не завжди, і її члени часто забувають, що демократія – це, у першу чергу, повага до думок опонентів, Наталія Романова називає її корисною.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.