GOROD.cn.ua

За минулий рік жителі області незаконно отримали допомогу по безробіттю на 400 тисяч гривень (відео)

Часто люди, отримуючи допомогу по безробіттю, відмовляються від вакансій, пропонованих службою зайнятості, а працевлаштовуються самостійно на умовах цивільно-правової угоди. При цьому службу не повідомляють і продовжують отримувати виплати, вважаючи: запису в трудову немає, тож ніхто і не дізнається. Але не так все просто. Хоч і людина працювала за договором підряду без відмітки в трудовій, але відрахування до соцфондів були. Тож так чи інакше служба зайнятості отримає відомості і тоді гроші доведеться повертати.



Лідія Падалка, директор обласного центру зайнятості: «Коли ми отримуємо звірку по базі даних із фіскальною службою та пенсійним фондом, ми виявляємо таких осіб. Так як цивільно-правова угода не передбачає запису в трудову книжку і ми не бачимо цього, поки не отримаємо цю звірку по базі даних. Тому їм пропонується повернути цю зайву нараховану допомогу по безробіттю. Якщо добровільно особа не повертає, ми передаємо в правоохоронні органи цю інформацію, а також через суди».

А повертати доведеться значні суми. Лише за минулий рік в області 233 особи незаконно отримали допомогу по безробіттю на суму близько 400 тисяч гривень. Частину люди повернули добровільно, а дехто вже через суд.

Також задля отримання допомоги по безробіттю люди часто маніпулюють статтями звільнення. Так, якщо особа звільнилася з останнього місця роботи за власним бажанням або за згодою сторін, їй скорочується виплата допомоги на 90 днів. Щоб уникнути цього, люди фіктивно працевлаштовуються на кілька днів, і тоді причиною звільнення буде закінчення дії трудового договору. Так отримують допомогу повноцінні 360 днів.

Лідія Падалка: «І особи, які проінформовані з приводу цього, звільняються, наприклад, за власним бажанням чи за згодою сторін. Потім працевлаштовуються до фізичної особи підприємця на 3, 5, від сили 10 днів. І вже звільняються по закінченню строку дії трудового договору. А згідно цієї статті, допомога не скорочується ці на 90 днів».

Найбільшого поширення така практика набула в Городнянському районі.

Лідія Падалка: «Ми маємо десь 80 таких прикладів. В Городнянському районі поширилися такі утриманські, особи маніпулюють цим і користуються тим, що роботодавці оформляють ці строкові угоди без наміру працевлаштовувати».

Доказати фіктивність працевлаштування служба зайнятості не може. Підозрілі випадки вже розслідує інспекція праці. У випадку підтвердження, наказують як робітника, так і роботодавця.

Але бувають і випадки, коли людина порушує закон через елементарне незнання його особливостей і отримує виплати по безробіттю. Це, зокрема, стосується, тих хто отримує пенсію.

На сьогоднішній день фонд з допомоги по безробіттю недофінансовано більш ніж на 11 мільйонів гривень. Тому ситуація з зайвими виплатами б’є по тим, хто дійсно має право на допомогу, не може її своєчасно отримати.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: служба зайнятості, безробіття, Лідія Падалка, «Сівер-центр»