GOROD.cn.ua

За 5 змін в нової патрульної поліції Чернігова було 515 викликів

22 лютого відбулась зустріч журналістів з керівником чернігівської патрульної поліції Олександром Леоновим. В ході зустрічі Олександр Леонов відповів на питання, які найбільш хвилюють жителів міста в соцмережах, та на питання особистого характеру. Нагадаємо нашим читачам, що нова патрульная поліція тепер займає приміщення на вулиці Борисенко, 66, нещодавно тут своїми силами було зроблено ремонт, а нова вивіска сповіщає про те, що тут тепер не знаходиться МРЕВ.

Читайте также:

Ночью ГАИшники в здании на Борисенко, 66 отрывали плинтусы от пола




Управление патрульной полиции Чернигова, Борисенко, 66



- З якими наболілими питаннями ви вже встигли поборотися? Наприклад, питання з міняйлами не вирішене до сих пір.

- Коли поліцейський підійде до міняли, він припинити не зможе правопорушення, тому що самого факту не буде. Є спецпідрозділи, які розробляють заходи і реагують на такі правопорушення. Тому боротися з ними складно. Також є питання з неправомірним паркуванням. Автівки, які перешкоджають руху транспорту і є неправильно припарковані, будуть евакуйовані на штрафмайданчик.
Якщо при евакуюванні авто було пошкоджено, до служби евакуації можуть бути пред’явлені претензії.

Керівник чернігівської патрульної поліції Олександр Леонов

- Як пройшли перші зміни патрульної служби поліції?

- - Вчора ввечері була розкрита по гарячим слідам крадіжка майна, знайшли у дворах особу, яка була затримана, на місце була визвана слідчо-оперативна група.
-
- Є карта маршрутів?
- Наше місто розділено на 17 «квадратів». Кожен екіпаж має свій бортовий номер, який відповідає номеру квадрату і кожен екіпаж патрулює на своєму квадраті. В разі виявлення правопорушення, чи в разі якщо на планшет до патрульного приходить завдання, він виїжджає за вказаною адресою.
102 – це єдина служба на все місто. Виклик приймає оператор, реєструє його, передає черговому і вже той дивиться по карті якому найближчому екіпажу передати завдання.

Керівник чернігівської патрульної поліції Олександр Леонов

- Скільки чоловіків знаходиться в одному екіпажі?
- В кожному транспортному засобі мінімум 2 чергових.

- Чи однакова зарплатня у київських і чернігівських поліцейських?
- По всій країні однакова зарплата, 8000 грн.

Керівник чернігівської патрульної поліції Олександр Леонов

- Тобто брати хабар спокуси не буде?
- Гарантувати цього жоден не може. На формі патрульного розміщена боді-камера, і вся інформація зливається на центральний сервер, де на спеціальному пристрої буде зберігатися інформація

- Скільки працює екіпажів?
- Всього по місту 17 екіпажів, а на лінії 22 авто.

- Кажуть, що ви заборонили поліцейським робити селфі.
- Такого розпорядження я не давав і не дам. Якщо наші жителі захочуть сфотографуватися, або взяти навіть автограф, будь-ласка. Підходьте, спілкуйтесь і задавайте питання.

- Люди жаліються на проблискові маячки ввечері.

- Добропорядні особи навпаки відчувають себе впевненіше, коли бачить патрульний автомобіль, і навпаки, ті, хто хоче зробити правопорушення, бояться.





- Де ви попередньо працювали?

- Я був командиром роти в Києві і був командиром батальйону в Миколаєві. В правоохоронній системі я з 14 квітня 2015 року. До того я 10 років був в ЗСУ і останні 12 років працював на підприємстві Інтерпласт, пройшовши шлях від менеджера до заступника директора.

- Де живе ваша родина?
- Вони мешкають в Києві, я винаймаю житло в Чернігові.

- Це приміщення відповідає вашим вимогам?
- Так, але не вистачає комп’ютерів.

Керівник чернігівської патрульної поліції Олександр Леонов

- Скільки з п’ятниці вже було викликів?
- За 5 змін було 515 викликів. Адміністративні правопорушення – 39, 43 конфлікти, 24 сімейні сварки, 20 випадків оформлення порушень.

- Які вимоги до зовнішнього вигляду поліцейських?
- Потрібно розуміти, що незібране волосся може наражати співробітника на небезпеку, зловмисник може вхопити. Волосся дівчата ховають під куртку в зимній період. Макіяж та манікюр не повинен бути вульгарним, мають бути природні кольори. Зовнішній вигляд перевіряє командир роти. Співробітники мають бути охайними. Також медпрацівник перед заступанням роти на чергування перевіряє тиск та «драйвером» можуть перевірити на алкогольне сп’яніння.

- Чи багато співробітників з інших міст?
- Десь 30 відсотків, вони винаймають житло за власний рахунок.

- Які проблеми Чернігова вам одразу кинулися в очі?
- Дорожня розмітка, водії неохоче зупиняються на пішохідних переходах, також водії маршруток ігнорують сигнали світлофору. Водії їздять за кермом в нетверезому стані. Вже зафіксовано 7 випадків за 2,5 доби.

- Чи можна запитати патрульного інформацію про інцидент, який він оформлює, і чи зобов’язаний він відповісти?
- Події, в яких патрульний приймає участь, має прокоментувати, і відповісти на питання. Якщо немає на це часу, то вони попрохають почекати, доки вони, наприклад, оформлять ДТП.

- Чи помітили ви вже іншу реакцію людей на нову поліцію?
- Завжди є дві категорії людей. В Чернігові на даний час склалась приємна ситуація, коли йдеш в формі по вулиці, з тобою вітаються, і це надихає патрульних служити українському народу.

- Кажуть, що чернігівські поліцейські найкраще здали іспити.
- - Я не бачив результатів іспитів по всіх містах, але я сподіваюсь, що це правда і по результату роботи мабуть так, мабуть наші хлопці і дівчата найкращі, бо працюють в найкращому місті.



Поліна Могинська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Леонов, поліція, Могінська