Пятница, 11 Декабря 2015 13:08 | Просмотров: 5474
Якщо вже ми активно рухаємося на Захід і в цьому русі активно змінюємо різного роду назви, як ось «міліція» на «поліція», то й міліціонера… тобто вже поліцейського, як на Заході та для стислості, можна перейменувати на «коп» (англійською – «cop»). Ну а копів у своєму населеному пункті можна люб’язно називати «мій коп». Особливо соковито це виглядає на письмі мовою оригіналу, англійською – «my cop». Сенс в тому, щоб і зміни начебто відбулися, і сутність всю видно було вже в самій назві. До речі, даруйте, що заголовок до статті тут, як виняток, англійською мовою. А Ви що подумали?
«Чернігівщина» повідомляла про високий конкурс, що проводиться в обласному центрі, на кожне з «аж» 200 місць нових патрульних поліцейських. А нещодавно якось так без зайвого галасу почали називати поліцією всю нашу до болю рідну міліцію. Про це «Чернігівщина» не повідомила. Бо що ж від того змінилося?
А що «змінилося», яскраво показали перехожим двоє поліцейських у центрі Чернігова, біля головного входу до Центрального ринку. Сталося те 3 грудня. Один чоловік у синій формі пояснював свою позицію іншому, що був у цивільному. Для переконливості застосував кілька ударів в голову, а коли опонент завалився на асфальт – підкріпив «пояснення» копняками.
* * *
Оскільки у наші часи, принаймні в містах, мобільний телефон ледь не кожного перехожого може записувати відео, новина про побиття відразу отримала резонанс.
Невдовзі з’ясувалося, що то була… «бесіда» двох міліціонерів. Це розповів Сергій Бриль, речник УМВС України в Чернігівській області, яке вже називають Головним управлінням національної поліції (ГУНП) в області.
«Обидва були в стані алкогольного сп’яніння. Вони дали пояснення в управлінні кадрового забезпечення, що були поза службою і вжили спиртне, – сказав Сергій Бриль. – На даний час, після проведення перевірки, ці правоохоронці звільнені з органів внутрішніх справ».
Щоправда, прізвищ дебоширів не назвав, то як можна знати, що ті дійсно звільнені?
* * *
Що найбільше обурило керівництво УМВС-ГУНП у поведінці співробітників поза службою, речник не каже. Прийняли всередину алкогольні вироби? Не злочин. Посварилися? З ким не буває. Удари у виконанні міліціонера? Не вперше.
Для мене і напевно інших громадянин і платників податків неприйнятне їхнє відчуття вседозволеності. Не можуть його позбутися співробітники у синьому навіть попри буремні події в державі. Як бачимо, незалежно від того, що на їхніх жупанах написати: міліція чи поліція. У своїй свідомості міліцейські кадри залишаються (хочеться вірити, що тільки частина), як ото англійською написано в заголовку – «my cop»-ами. То протокол ні за що намалюють і за Вас же там розпишуться, то влаштують мордобій...
Інспектори ДАІ не відстають. Як і раніше, мужньо намагаються всіляко видурити документи у водія, щоб забрати їх у свої загребущі руки і зробити заручниками (сам днями вкотре переконався). Хоча вже не перший рік в обов’язках водія сказано: «пред’явити». А не «передати» чи «віддати»!
Що зміниться в їхньому поводженні, якщо їх «для галочки» переатестувати (це ж звичайна процедура в органах, чи не так?), змінити напис на формі й знову випустити на вулиці-дороги? Чи зміниться щось на краще?
* * *
Таким чином вкотре підтверджується аксіома, виголошена ще в далекому 1935 році: «Кадры решают всё».
Реформа із набором нових кадрів у поліцію була широко розпіарена, та й у суспільстві звістка підхоплена з надією і захватом. Аякже: набирають-то НОВІ кадри! Втім, навіть ті, хто схвалював такий процес, раділи не без сумнівів. По-перше, де ж набратися стільки кадрів, скільки їх є старих? По-друге – куди подіти старі або куди вони підуть самі? Чи не в кримінал, бо що ж вони вміють робити в цивільній царині?
І ось скептики можуть задрати носа й гепнути себе в груди: «Я ж казав! Пшик з тієї реформи вийшов».
Сергій Стук, "Чернігівщина" №50 (554) від 10 грудня 2015
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: поліція, Сергій Стук, "Чернігівщина"