Напередодні осінньої призовної кампанії, рекрутери підбивали підсумки своєї роботи під час розширеної наради у Чернігівській міській раді. Завдання, які стоять перед військовими комісаріатами, стосуються не лише армійців, а й представників органів місцевої влади, наголосив Чернігівський міський голова Олександр Соколов під час розширеної наради із заступниками та керівниками управлінь.
З чим військові комісаріати не мають проблем, то це з набором контрактників: планове завдання на рік вже виконано. Втім, якщо говорити про результати трьох мобілізаційних кампаній, то вони не надто втішні. Якщо третю хвилю військові називають вдалою, бо не просто виконали, а, завдяки добровольцям, перевиконали планове завдання, то в останні дві хвилі такими результатами рекрутери похвалитися не можуть.
Некращими були результати весняної призовної кампанії на строкову службу. За планом Міноборони, до лав Збройних Сил комісаріати мали направити 310 юнаків. Армійці кажуть, що це найбільше завдання, яке отримував військкомат з 1991 року. Навесні служити пішли лише 157 чернігівців, фактично рекрутери із завданням не впорались. Однак зазначають, що у тому вина не лише комісаріатів, чиї можливості в оповіщенні дуже обмежені, в тому числі і законодавчо.
Ще одна причина недобору на строкову військову службу – стан здоров’я призовників. За словами військових, цьогоріч на стадії приписки (її проходять 17-річні хлопці) 11% юнаків визнані непридатними для служби. Що вже говорити про старших, котрі до 20-ти років мають цілий букет захворювань. Нині рекрутери готуються до нового призову, сподіваються осінній буде легшим, бо паралельно не йтиме мобілізація.
Більшого головного болю завдає демобілізація, адже бійці, які повертаються з АТО, мають цілий стос проблем. І не лише з документами, а й з прилаштуванням до мирного життя.
Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Чернігів, призов, військова служба