GOROD.cn.ua

Найдовші прапори розгортали у Чернігові, Ічні та Прилуках

День Незалежності та День Державного прапора на Чернігівщині минули без зайвих гучних гулянь. На Сході нині триває війна, а тому маємо гуртуватися і підтримувати своїх на передовій пекельного Донбасу. Події 2014-2015 років показали, що незалежність для нас - не просто красиве слово, а магніт, який об’єднує в буремний період. За свободу українців уже віддали свої життя герої Небесної Сотні та воїни АТО, берегти пам’ять про яких - наш святий обов’язок. Традиційно представники влади, творчої інтелігенції, духовенства і громадськості у цей день поклали квіти до пам’ятників великому Кобзарю - Тарасу Шевченку. А ще вшанували захисників минулого і теперішнього. Цього дня у всіх церквах Чернігівщини священнослужителі відправили молебень за мир в Україні.



У Чернігові 23 серпня, з нагоди Дня Державного прапора, патріоти на Красній площі розгорнули 33-метровий синьо-жовтий стяг на знак єдності всіх національностей, які живуть в Україні. А потім чернігівці провезли його Десною на водяних драконах-драгонботах. Відбулася ця подія за ініціативи Єдиного волонтерського центру та громадської організації «Підприємець Ічнянщини». До речі, ічнянські волонтери започаткували акцію рік тому. Знамено вже побувало у різних куточках нашої області, зокрема в Мені, Борзні, Сосниці. А 24 серпня повернулося в Ічню.

Ічня

На День народження країни ічнянці в рамках акції «Єдина країна -єдиная страна» розгорнули 33-метровий стяг, який тільки-но повернувся з обласного центру.

А в Центральному міському парку представники громадських організацій «Підприємець Ічнянщини» та «Спілка учасників бойових дій АТО Ічнянського району» варили солдатський куліш і плели маскувальну сітку. Бійці АТО пригощали бажаючих смачними наїдками безкоштовно, але небайдужі містяни могли пожертвувати кошти на організацію гуманітарного вантажу на Схід. Завдяки активним ічнянцям військовослужбовці зібрали для своїх побратимів близько тисячі гривень допомоги.

- Сітку закупили підприємці, а обрізки камуфляжної та чорної тканини передало керівництво Парафіївської швейної майстерні. Акція триватиме до Дня міста, який відзначатимемо 19 вересня, - розповіла заступник голови правління ГО «Підприємець Ічнянщини» Олена Бутурлим.





Ніжин

У Ніжині біля пам’ятного знака «Героям Небесної сотні» близько ста демобілізованих бійців АТО міста та району отримали відзнаки учасника бойових дій Міністерства оборони. Вручив нагрудні знаки бійцям військовий комісар Ніжинсько-Куликівського комісаріату Володимир Якущенко.

Прилуки

У День Незалежності України прилучани розгорнули 60-метровий Державний прапор. Ідея пошити стяг такого розміру з’явилася в керівника Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлії Касьян уДень вишиванки, коли волонтери з Ічні передали місту 33-метрове знамено. Тоді масовий флешмоб був дуже патріотичним. Тому й постало питання: а чому у Прилуках немає свого такого прапора?

Містяни були настільки активними, що потрібні кошти зібрали вже за два тижні. Посадовці вирішили, що довжина стяга буде пропорційна до кількості населення в місті - один метр на тисячу осіб, тобто 58 метрів. Однак матеріалу було трохи більше, тож вирішили пошити із запасом - як аванс на демографічний приріст.

Також у цей святковий день представники Прилуцько-Варвинського об’єднаного військкомату урочисто нагородили відзнаками Генерального штабу Збройних сил України - нагрудними знаками «Учасник АТО» - 135 звільнених у запас військовослужбовців, що брали участь у бойових діях. Вшанували і сім родин загиблих воїнів - Сергія Деркача, Олега Міхнюка, Сергія Безгубченка, Віктора Лавренчука, Валентина Бойка, Анатолія Потієнка, Григорія Матяша. Матері й дружини загиблих героїв отримали матеріальну допомогу. До речі, 21 серпня Президент України підписав указ, яким жителю селища Мала Дівиця Олегу Міхнюку надав високе звання Героя України посмертно.



Івангород

Святкування Дня Незалежності в Івангороді було з присмаком війни. Громадські активісти з Ічні організували автопробіг на честь загиблих воїнів АТО Станіслава Кривоноса та Володимира Моісеєнка.

У місцевій школі активісти разом із громадою відкрили меморіальну дошку Станіславу Кривоносу.

Не залишили без уваги волонтери і родину загиблого Станіслава. Від депутата облради, президента ГК «Правіо» Валентина Запорощука вони передали подарунки для дочки бійця Олександри та матері Зінаїди Кривонос.

Городня

Хореографічний флеш-моб та випускання голубів організували в Городні. А надвечір біля Будинку культури відбувся тематичний концерт «У нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!».



Ріпки

Меморіальну дошку загиблому учаснику АТО Дмитру Шелупцю відкрили в Ріпкинській школі №2. Учасники заходу - представники влади, громадськості, школярі, військові, а також мати Дмитра Наталія Шелупець і мати загиблого раніше учасника АТО, випускника цієї школи Дмитра Куриленка Світлана Куриленко - вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх бійців, що віддали життя, боронячи мир, та поклали квіти на могили загиблих у зоні АТО земляків.

Мена

А в Мені відкрили меморіальну дошку в пам’ять про бійця 13-го окремого мотопіхотного батальйону молодшого сержанта Максима Головатого, який загинув від снайперської кулі 19 лютого 2015 року під час відходу українських військ із міста Дебальцеве Донецької області. Дошку розмістили на стіні школи ім. Т. Г. Шевченка, де навчався Максим.

Корюківка

Патріотичний флешмоб відбувся в Корюківці. Талановита молодь пронесла вулицями міста 10-метровий Державний прапор. А школярам, яким у День Незалежності виповнилося 16 років, вручили паспорти. Іменинники також отримали квіти і солодкі подарунки.



Тижневик «Деснянка» №35 (563)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: День Незалежності, Державний прапор, Україна, «Деснянка»