Несподівано для місцевих мешканців почали готувати будівельний майданчик під муром архітектурної пам’ятки по вулиці Товстого. Зі звуку бензопил про майбутні роботи в самому центрі комплексу Троїцько-Іллінського монастиря дізналися історики.
18 дерев знесли цілком законно – є відповідний ордер з рішенням міської ради. 10 соток в історичній місцині віддали самому Архієпископу Амвроцію за його мирським прізвищем Полікопа. А узгоджували все в департаменті культур облдержадміністрації, кажуть, дозволили тільки оренду, на будь-яке будівництво потрібні нові документи, навіть на корчування пнів і те знадобиться згода археологів.
Сусіди кажуть, спробу забудувати галявинку в історичній зоні вже якось робили, тоді все закінчилося так само швидко, як і розпочалося.
Щось зводити тут, без ретельних археологічних досліджень, в жодному разі не можна, - попереджають науковці. Комунікації реально підвести тільки під муром монастиря, а це його пошкодить. Та й взагалі, будь-яка споруда зіпсує цілісність комплексу. Окрім цього, саме на цьому місці, за даними істориків, розташований старовинний некрополь. Старожили кажуть, натикалися на давні склепи, навіть, саджаючи дерева. Судячи з розташування, ховали тут монахів. Тепер оселитися на кістках братів планують їхні нащадки. Громада Троїцького монастиря хоче звести тут міні-готель для священнослужителів Московського патріархату.
Коли почнуть будівництво, хто фінансуватиме роботи, хто виступить підрядником? На всі питання у єпархії відповідь закономірна: «Як Бог дасть». Не мають священики і проекту майбутнього готелю, але запевняють, культурному шару не нашкодять.
А от в управлінні земельних ресурсів кажуть, костел для паломників тут мурувати не законно, адже землю давали не єпархії, а владиці – громадянину та фізичній особі. Змінити цільове призначення може тільки сесія міської ради.
Крім того, виділили землю дуже дивно. Мешканці будинків навколо на свої ділянки під’їхати не зможуть, ані швидка, ані пожежники до них ніяк не дістануться. Тепер кажуть посадовці, людям потрібно оформлювати сервітути – дозвіл на проїзд нового сусіда. І це, тільки якщо він дозволить, інакше – через суд.
Будь-які земельні роботи на сьогоднішній день на цій ділянці заборонені, незважаючи навіть на договір оренди на 10 років.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.