GOROD.cn.ua

Чисті вулиці і квіткові клумби — були і будуть!

Чисті вулиці і квіткові клумби — були і будуть!
Що було б, якби робота комунальної сфери зупинилася? Навіть важко уявити! Закрийте на хвилину очі і… Фільми жахів — відпочивають.
Отож і виходить, що житлово-комунальне господарство ми маємо берегти всі разом. Про тісну співпрацю комунальників та жителів Чернігова мріють в управлінні житлово-комунального господарства. Кажуть, що тільки так ми створимо місто, яке з гордістю називатимемо нашим рідним домом, де чисто, затишно і красиво.

Без перебільшення можна сказати, що ЖКГ — одна з найбільших галузей економіки та соціальної сфери, яка безпосередньо впливає на якість життя всіх громадян. І одразу видно результат. Про життя комунальників напередодні професійного свята розповів заступник начальника управління ЖКГ міста Геннадій Луценко.

— Про проблеми комунальників говорять мало не щодня, але напередодні свята пропоную вам похвалитися успіхами.
— Успіхи в нас є, і вони відчутні. Упевнений, що більшість чернігівців позитивно оцінюють нашу роботу. Вулиці та під’їзди будинків прибираються, сміття вивозиться своєчасно. Можу сказати, що ми працюємо на тверду четвірку. Зараз завершуємо переобладнання другої машини «Глобус», це так звані пилососи для вуличного прибирання. У результаті стане набагато чистіше на дорогах. Спецтехніка готова до роботи. Розпочав підготовчі весняні роботи і «Зеленбуд». Незабаром почнуть висаджувати квіти, облагороджувати клумби. Ми намагаємося зробити наше місто ще красивішим. Хотів би звернутися до чернігівців із великим проханням: берегти всю цю красу і примножувати її. Мені було дуже прикро, коли я побачив, як засмітили місто після нещодавніх святкових днів та вихідних. Прямо на вулицю повикидали пакети та інше сміття. А в що перетворили Ялівщину буквально за три дні? Купи сміття залишили після себе відпочивальники. Це ж наші зелені легені, яким веселі компанії створили яскраво виражені помітні проблеми. Звісно, ми все прибрали, але ж така поведінка — це не тільки неповага до наших працівників, це неповага до нашого міста.

— Весна та літо — найбільш активний період роботи комунальної сфери. Що плануєте зробити?
— У нас багато планів. Окрім традиційних поточних та капітальних ремонтів, проведемо реконструкцію по багатьох напрямках, у тому числі й з благоустрою парків та скверів. Упевнений, що чернігівцям та гостям міста зміни сподобаються. Уже почали підготовку і до купального сезону. Проводитимуться певні роботи на центральному пляжі «Золотий берег». Розчистимо територію, приберемо чагарники, і буде більше місця для відпочинку. Облагородимо і підходи до пляжу. Все залежить від фінансування. Хочу подякувати чернігівцям за своєчасність оплати комунальних послуг. Сподіваємося, що так буде й надалі.

— Чи можуть комунальники самостійно впоратися з усім господарством і навести в ньому лад? Можливо, у вас є помічники?
— Ми намагаємося максимально якісно виконувати свою роботу, але допомога нам не завадить. Ми тісно співпрацюємо з громадськими організаціями, волонтери допомагають нам прибирати ті території, які не прибиралися роками. Зазвичай, це віддалені місця в парках, на інших територіях. До цього долучаються і місцеві жителі. Наша задача — не залишити жодного клаптика чернігівської землі без уваги. Якщо порівняти, що було минулого року і що є цього, то можна сказати, що стало набагато менше захаращених місць. Але всі наші старання можуть стати марними, якщо чернігівці самі не будуть підтримувати чистоту й не смітитимуть. А якщо є якісь зауваження, можна до нас зателефонувати, і ми виправимо ситуацію.

— Незважаючи на величезну кількість проблем, які ви намагаєтесь вирішувати щоденно, комунальникам чи не найбільше перепадає на горіхи. Хіба що дуже ледачий та зовсім байдужий не критикує вас. Мабуть, образливо?
— Це так. Працюєш чи ні, а нашу сферу найбільше зачіпають, особливо яскраво це виражене в періоди різних передвиборних кампаній. Хтось викинув сміття посеред вулиці чи щось розтрощив, обмалював — одразу понабігали, сфотографували, розкритикували. Чим не тема для піару… І ніхто зазвичай не розбирається у причинах. Візьмемо для прикладу підземний перехід біля «України». Останнім часом із цього приводу з’явилось чимало критичних публікацій. Мене це зачіпає, а ситуація наступна. Східці потрібно було ремонтувати, і ми це зробили. Але ще навіть не застиг бетон, а його вже розтовкли і розламали огорожу. Наш труд зійшов нанівець, і гроші вилетіли «в трубу». Хтось «розважився», а тепер знову пишуть про розбиті східці. Не втомлююсь повторювати, що комунальна сфера міста починається зі свідомості кожного жителя.

— Чернігів, без сумніву, — зелене, затишне і гарне місто. Як розвиватиметься цей напрямок далі?
— Ідучи в ногу з часом, плануємо створити вертикальні та горизонтальні квітники, висадити нові клумби, у парках та скверах — нові породи дерев. На центральних вулицях уже проводимо обрізку дерев. У мікрорайонах ЗАЗу та Ремзаводу тепер увесь проспект до «Градецького» проглядається. Це і безпечно, і естетично. Так ми ще й лікуємо дерева.

— Питання, яке зараз у всіх на вустах, — тариф на комунальні послуги…
— Зростання буде. Наскільки — поки не можу сказати конкретно. Але тариф буде для кожного будинку свій. Ми не можемо залишити все, як було, оскільки виросли ціни на газ, електрику, пальне — на всі складові. Усе буде прозоро, і кожен, хто захоче детально дізнатися, за що він платить і скільки коштує кожна послуга, зможе звернутися до свого ЖЕКу, де отримає вичерпну інформацію. Коли тариф буде затверджено, ми повідомимо населення.

— 15 березня — День працівників житлово-комунального господарства. Ваші побажання до свята.
— Вітаю всіх наших працівників, усіх, хто робить Чернігів гарним, зеленим, охайним. За таку маленьку зарплату їхню працю можна назвати самовідданою. Зичу здоров’я, успіхів, родинного тепла й терпіння. Миру всім нам, і нехай збуваються всі мрії та бажання.

Валентина Трахтенберг, тижневик «Чернігівські відомості» №10 (1251), 11 березня 2015

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: комунальники, ЖКГ, ЖЕК, «Чернігівські відомості», Валентина Трахтенберг