Обласний педагогічний ліцей обдарованої сільської молоді провів міжнародну конференцію «Інноваційний вимір сучасних загальних навчальних закладів». Одним із організаторів стала Національна академія педагогічних наук України.
Головне завдання в реформуванні освіти – зробити її більш сучасною, вчителя – більш мобільним і готовим до змін. Завдання школи тепер полягає не стільки в підготовці дитини до вступу у виш, як це було раніше, а навчити її жити в тих умовах, які створює світ, вміти розкривати здібності там, де є на те можливість. Освіта має відповідати вимогам часу, переконана начальник відділу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Світлана Кириленко.
Захід відвідали науковці з сусідніх країн. Російські вчені кажуть — різниця в ставленні до педагогіки між нашими країнами існує. Зокрема, в них немає аналогів такого закладу, як педагогічний ліцей для обдарованої молоді. Так член-кореспондент Російської академії освіти Анатолій Цирульников стверджує, що подібних закладів освіти, як наш педагогічний ліцей, в Росії немає. Тож вони мають бажання перейняти наш досвід.
Гості глибоко занепокоєні політичною ситуацією, що склалася між нашими державами. «Громадянам Росії соромно за владу. З українськими вченими ми співпрацюватимемо незалежно від політичної ситуації, навіть в «обхід» влади.» — говорить директор «Агентства освітнього співробітництва» Андрій Русаков.
Тож, як бачимо, політичні зміни не заважають науковій співпраці. Великою мірою через те, що сучасні науковці — люди обізнані, справедливі й мислять не заангажовано.
Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: науковці, «Сівер-центр»