GOROD.cn.ua

У Бірківці минулого року не було жодного весілля

У Бірківці минулого року не було жодного весілля
Територіальній громаді цього села дуже поталанило на мудрого, розважливого, підприємливого сільського голову – Катерину Фесюн. За багаторічне перебування її на цій посаді Бірківка ні на одну сходинку у своєму соціальному розвитку не опустилася. А навпаки – село живе на заздрість не тільки сусіднім населеним пунктам.

Доходи зросли

Звітуючи на сході села про зроблене у 2013 році, Катерина Олексіївна відзначила, що стабільно працювали школа і Будинок культури, дитсадок і пожежна сторожова охорона, а ще – лікарська амбулаторія, бібліотека і пошта.
У дошкільному закладі у штаті з’явився вихователь, а у Будинку культури замінено художнього керівника. У амбулаторії є сімейний лікар. Піднялися на вищий штабель не тільки танцювальний колектив, а й уся художня самодіяльність. За межами Бірківки аматори сцени організували п’ять виїзних концертних виступів, транспорт для поїздок надав депутат обласної ради Олексій Бутенко.

Відремонтовано дах Будинку культури, ліквідовано стихійні сміттєзвалища. У тому, що соціальна сфера працює стабільно, неабияка заслуга Олексія Івановича. Він обладнав ігрову кімнату для учнів молодших класів місцевої школи, придбав меблі для комп’ютерного класу, принтер і комп’ютер для сільської ради. Будинок культури теж відчував постійну і надійну підтримку депутата. Катерина Фесюн від усієї громади щиро подякувала йому за розуміння і допомогу.
У лікарській амбулаторії збережено підпункт швидкої допомоги. У минулому році пожежники села ліквідували шість займань будівель, а ще виїжджали на гасіння сухої трави, стерні. Плідно у селі працює дільничний інспектор міліції Дмитро Ворона, який за допомогою громадськості ліквідовує точки самогоноваріння, розкриває крадіжки, проводить значну профілактичну роботу.

Демографія не радує

Протягом минулого року у селі не зареєстровано жодного шлюбу, населення його зменшилося на 12 осіб. У школі навчається усього 40 учнів, а дошкільний заклад відвідують 11 дітей.
Стареньких одиноких, яких у Бірківці є 24 чоловіки, обслуговують працівники соціальної допомоги.
Село не належить до такого, що занепадає і не має перспектив на майбутнє. Населення його утримує понад півтори сотні корів, близько 200 голів свиней. А ще – телички, коні, кози. Є у людей власні легкові і вантажні автівки, трактори, зернозбиральні комбайни, інший сільськогосподарський реманент.

Поля обробляються

У Бірківці працюють три сільгоспформування – ск «Бірківський», ПП «Бірківське», незатребувані земельні паї обробляє Микола Бутенко. Корпоративні права на землю продав і зник у невідомому напрямку колишній керівник ПП «Бірківське» Юрій Заводенко.
Нині замість Юрія Петровича бірківські землі оброблятиме кіровоградська фірма, інтереси якої представляє Юрій Кот. Колишній голова ск «Феськівський», досвідчений аграрій-керівник. Він розповів на сході, що фірма буде вирощувати сировину для виробництва олії – сою, льон, гірчицю та інші культури окрім соняшнику.

На зборах громади були порушені питання щодо пасовища для громадської худоби. Говорили також про придбання і утримання племінного бичка або пункту для штучного осіменіння корів.
Про свою роботу перед виборцями звітували депутати: обласної ради Олексій Бутенко і районної – Сергій Аношко.
Розмір суми самоподатку бірківчани вирішили не змінювати – по 20 гривень з двору. Гроші ці використовуються на освітлення вулиць села, їх прибирання, озеленення та ремонт пам’ятника.

Раїса Михайленко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бірківка, сільська громада, шлюб, Раїса Михайленко