GOROD.cn.ua

У справі сестер Беляєвих з квартирою з’явилися нові подробиці

Місяць тому наш сайт писав про квартирне шахрайство, через яке сестри Катерина та Марія Беляєви, які у грудні 2012 року купили двокімнатну квартиру у багатоповерховому будинку по вулиці Бєлова, 30, можуть її позбутися у результаті афери. Вчора, 11 вересня, у справі, що ведеться, відкрилися нові деталі, якими сестри поділилися з нашими читачами.

По-перше стало відомо, що Олександр Бєльський, який на початку був власником скандальної квартири по вул. Бєлова перебував на обліку на Щорса, 3. А такі люди, зазвичай, належать до так званої «категорії ризику», і в першу чергу, можуть зацікавити не досить порядних громадян, особливо, якщо мають за собою якісь матеріальні статки. А Олександр мав, ба навіть цілих дві (!) квартири в обласному центрі. Друга теж вже продана-перепродана, як і ця, згідно якої точаться дебати у судах.
При цьому сестрам продали квартиру, не повідомивши про цей «незначний» факт. А ось коли цю ж квартиру міняли на частину житла В.Любаса (він нині проживає в квартирі, що її купили сестри и заявляє себе її єдиним законним власником) Бєльскому видали довідку про те що він здоровенький, повністю за свої дії відповідав і добровільно поміняв свою двокімнатну квартиру на 2/5 квартири по вулиці 50 років СРСР, де вже проживала сім’я із чотирьох чоловік.
Відповідно, адвокат звинувачуваної сторони зараз подав зустрічний позов, вимагаючи визнати договір продажу сестрам Беляєвим житла недійсним, у зв’язку із недієздатністю О. Бєльського на момент укладання договору. Якщо суд прийме даний аргумент до уваги - справи сестер будуть зовсім кепськими.
Втім, схоже, і сім’я, якій належало 3/5 у цій квартирі, вже в ній не проживає. Двері мені ніхто не відкрив, та на них навіть і немає ручки. Важко припустити, щоб сім’я із чотирьох чоловік не могла собі дозволити таку "розкіш". По телефонному номеру, який їм раніше належав, відповідають інші люди, які нічого не знають про квартиру на 50 років СРСР.



Квартира на 50 років СРСР, де нібито проживає Бєльський

Куди подівся Бєльский, клієнт Щорса, 3, який судячи з усього, завдяки добрим людям позбувся двох квартир у Чернігові, наразі невідомо.  Ходять чутки, що він проживає десь у Ніжині. Можливо, для встановлення всіх деталей справи його захоче знайти міліція?

Та повернемось до обманутих сестер.

Для того, щоб Олександр Бєльський мав змогу повторно продати (у даному випадку - обміняти) квартиру, яка вже раз продана і документи на право власності якої продавець залишив у нотаріуса, що посвідчувала угоду, його представникові «чорному ріелтору» Дмитру Гаркавому необхідно було виготовити їх дублікати.

Зазвичай шахраями у подібних випадках робиться це дуже просто - пишеться заява про втрату документів, і через деякий час ти отримуєш дублікати на руки.
Цей документ, Витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно реєструється у державного реєстратора. Згідно закону, ця реєстрація займає до 14 робочих днів. Ті, хто проходив її, говорять, що реальний час виконання реєстрації може складати до трьох тижнів. Всі документи, що надходять до реєстратора, мають реєструватися у порядку черговості.

Адвокат потерпілих Олександр Жилінський звертає увагу на те, що під час реєстрації О. Бєльським права власності, черговість була порушена. І то - таким відвертим чином, що чи у державних чиновників нині зовсім немає роботи, і кожен клієнт, що звертається до них, обслуговується миттєво, чи просто - необхідно було "проштовхнути" потрібну людину.
Що нині треба зробити за таку щедру послугу - цікаве питання до прокуратури. Адже по двом Витягам, які реєстрував Бєльський, було встановлено рекорди із часу проходження документа - 21 хвилина і 9 (!) хвилин. Достатньо лише зіставити час надходження заяви і час надання витягу на документах.

Реєстратор Чміль Олександр Анатолійович, можна сказати, провів  надзвичайно оперативну роботу зі зверненнями громадян.
Коли потерпілі зверталися із заявою до керівництва Реєстраційної служби, чи була порушена черговість документів під час реєстрації цих двох витягів, відписка надійшла цілком у дусі держслужбовців: "дотримані вимоги". Те, що потерпілі запитували про порядок черговості всіх документів, що надходять до реєстратора, а не цих двох по спірній квартирі, у реєстратора скромно "не помітили".
Ще одне питання, яке може зацікавити метку і допитливу прокуратуру - оціночна вартість квартири по другій угоді.

В той час як у договорі сестер Беляєвих вона вказана у розмірі майже 182,5 тисячі грн. А ось на час укладання другої угоди по вже проданій квартирі, договору обміну між О.Бєльським та В. Любасом вартість квартири різко зменшується. Підселили туди десяток китайців, різко впали стіни і протекли всі крани, чи просто необхідно було зменшити вартість для того, щоб уникнути податків? Адже ринкова вартість двокімнатної у договорі міни вказана сміхотворна - 105 тисяч грн. Куди поділося ще майже 80 тисяч грн. вартості житла - невідомо, але чи у повному розмірі отримала держава податки і чи законним було таке зменшення ціни - хотілося б спитати у компетентних органів.

Що ж стосується допомоги міліції ошуканим громадянкам, то ситуація на цей час така: у даній справі, що відкрита за ст. 190 ч.3 "Шахрайство" фігурує "Невстановлена особа". І сестри вже не мають надії на те, що слідчий Пирог В.Ю. стане шукати людей, всі прізвища та адреси яких вказано в справі.
Отож, боротьба за квартиру точиться не на життя, а на смерть. Наступний суд, що буде через місяць, повинен прояснити, на чиєму ж боці виявиться Феміда. Будемо тримати наших читачів у курсі подій.

Якщо хтось з тих, кого було названо в даному матеріалі хоче надати свої коментарі Gorod.cn.ua, прохання звертатися до редакції, за контактами >>>
Ми залюбки вислухаємо вашу точку зору і надамо можливість висловити її на сторінках сайту.





Відписка з управління юстиції









Витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно



Витяг із Закону про реєстрацію щодо порядку черговості







Договір дарування














Договір міни між Бєльським Олександрамо та Любасом Володимиром



Міліцейський витяг





Свідоцтво про право на спадщину

Богдан Гуляй

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Бєльский, Дмитро Гаркавий, Володимир Любас, сестри Бєляеви, Чміль Олександр, Олександр Жилінський, квартирна афера, шахрайство, Богдан Гуляй