Журналісти gorod.cn.ua напередодні Нового року поцікавилися у відомих персон міста, як вони відзначають це свято, чим запам’ятався рік, що минає, і чого чекають від року наступного.
Олександр Соколов, міський голова: Для мене вже стало традицією відзначати Новий рік у колі родини і найближчих друзів. Не будемо змінювати традицій і цього року. Найбільш приємною подією минулого року у моєму житті стало народження у родині доньки Ольги другого сина (мого онука) Артемія. А загалом, 2012 рік був непростим. Однак варто бути оптимістами. Ми всі чекаємо від нового 2013 року змін на краще.
Олександр Михайлик, начальник УМВС Чернігівської області, генерал-майор міліції: На Новий рік всі ми маємо бути на роботі. У нас у свята завжди посилені чергування і цілодобове несення служби. Тому ніяких святкувань не передбачено.
Значним нашим досягненням вважаю бездоганне забезпечення порядку чернігівським міліціонерами під час проведення чемпіонату з футболу Євро-2012. Наша робота відмічена Міністерством внутрішніх справ та ГУМВС в Київській області, заохочення отримали 14 працівників міліції із нашого міста.
Ще одним серйозним випробуванням для міліції Чернігівщини стали вибори народних депутатів України 28 жовтня. На охорону громадського порядку задіяно майже 2 тисячі працівників міліції. Чотири доби вони несли службу на виборчих дільницях - без відпочинку, жінки нарівні з чоловіками. Працівники міліції свідомо долали всі труднощі та виконали свій обов'язок - забезпечили правопорядок і безпеку на виборчих дільницях.
Найважливішим і найбільш значущим для всієї правоохоронної системи держави стало введення в дію 19 листопада 2012 року нового Кримінального процесуального кодексу України.
В системі службової підготовки було організовано вивчення його положень особовим складом підрозділів УМВС. Підсумком цього навчального процесу стало складання працівниками міліції іспитів. Правоохоронці Чернігівщини показали найкращі в державі знання положень нового КПК.
Наталя Романова, Президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи: Ми Новий рік святкуємо у родинному колі. У мене є маленька внучка, до неї приходять дід Мороз зі Снігурочкою, вітають, дарують подарунки. Готується стіл, зустрічаємо друзів, палимо бенгальські вогні, проголошуємо тости. Так і зустрічаємо свято. Минулого року до мене сестра із Москви приїздила. Тож цього — моя черга до Росії їхати.
У році, що минає, найважливішим для мене стало моє обрання Президентом Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад при Раді Європи. Це є не лише моїм особистим значним досягненням, а і величезним проривом для України, свідченням нашого визнання у Європі. Дуже приємним і важливим є для мене те, що обрання мене на цю посаду супроводжувалося оплесками.
У наступному році буду докладати максимальних зусиль для того, щоб Україна таки змогла стати спочатку асоційованим, а там і постійним членом ЄС. Також буду впроваджувати гуманітарні та соціальні проекти для України і для рідного Чернігова. Із особистого — збираюся посилено вчити іноземні мови. Я вже трохи знаю французьку. Зараз займаюся вивченням німецької та англійської.
Ярослав Сухомлин, бізнесмен, Чернігівська медіа-група: Новий рік традиційно святкую вдома: олів’є, шуба, печена качка і пляшка брюту. Раніше, коли було менше дітей, кудись вибиралися вночі з дружиною. Зараз радше запрошуємо і зустрічаємо вдома друзів, що змерзли біля ялинки, на нічну каву з коньяком. Салюти тільки, холєра, реально дратують і лякають дітей!
У 2012 році, на мій погляд, у Чернігові було багато цікавих культурних подій, концертів. Ми теж внесли свою частку у вигляді проекту "Зелена сцена" і вже третього фестивалю Chernihiv Jazz Open. Але треба ще більше і якісніше! Було кілька цікавих нових знайомств. А ще, звісно, запам’яталися Євро 2012 і Всесвітній газетний конгрес у Києві.
Чекаю і розраховую, що у 2013 році вдасться якісно втілити в життя все задумане. Ну і чекаю змін на краще в країні, як же без цього! Хоча прогнози і не дуже оптимістичні.
Алла Скорик, журналістка телеканалу “1+1”: Для мене це буде перший Новий рік за останній час, який я буду зустрічати вдома. Із народженням дитини пріоритети дещо змістилися. Адже Новий рік, мені здається, свято більш дитяче, аніж доросле. І мені хочеться побачити всю цю дитячу радість від свята (наскільки це можливо для півторарічної дитини). До нас додому прийде Дід Мороз, і, так як дитина себе весь рік вела гарно, буде дарувати їй багато подарунків.
У році, що минає, мене радували сім'я, друзі, подорожі. А от те, що пов'язане із професійною діяльністю, дуже часто засмучувало. На жаль, життя у нас таке, що позитиву у ньому мало. І я як журналіст постійно зустрічаюся по роботі із різними негативними явищами, проблемами, людськими стражданнями. Іноді, якщо чесно, аж плакати хочеться від всього цього.
Тому у новому році чекаю більше яскравих, хороших, позитивних подій. 2013 рік — рік змії, а вона втілює мудрість. Бажаю, щоб наш народ і наша влада стали більш мудрими, і у житті було менше поганих явищ, а більше чогось радісного. А я матиму приємні інформаційні приводи для своїх сюжетів.
Андрій Кудабеков, бізнесмен, директор меблевого ательє "МАК": Раніше, ще років чотири тому, я міг зустрічати Новий рік десь у великій галасливій компанії. Бувало, що навіть десь у нічному клубі гуляли. Часи змінилися, цього року буду святкувати вдома, з дружиною та донькою.
2012 рік для мене видався веселеньким. Запам’яталися подорож до Карпат, екскурсії по Львову. А ще - навчив доньку на кубиках читати слово "Мама". Від нового року чекаю вирішення всіх накопичених проблем, і нових захопливих пригод.
Борис Дєдов, директор Музею сучасного мистецтва "Пласт-арт": Традиційно Новий рік я святкую вдома, в сім’ї. І цей рік виключенням не буде. До мене приїхали на свята дочка із внучкою, будемо зустрічати Новий рік у родинному колі. Я живу у приватній садибі, і чим далі, тим менше займаюся на присадибній ділянці вирощуванням чогось на кшталт огірків із помідорами. Натомість саджаю дерева. Зараз у мене там ростуть ялинки із соснами, от їх ми і будемо прикрашати, робити такий собі креатив на природі. І зустрінемо Новий рік серед запаху сосен. В принципі, нічого особливого не планується — салюти, веселощі.
Найбільше за цей рік запам’яталася подорож по Європі, яка була організована для керівників музейних установ України. Ми відвідали кращі музеї Ліону, Парижу, Дрездену, Нюрнбергу, побували у Польщі. Обмінялися враженнями із європейськими колегами, подивилися, як люди працюють, про себе розказали. Отримав величезне задоволення і багато вражень від поїздки.
Із того, що відбулося в Чернігові — запам'яталася чергова “Територія душі” у нашому Музеї сучасного мистецтва у травні.
А в Новому році що чекаю? Хай буде щастя і здоров’я всім гарним людям доброї волі.
Оксана Тунік-Фриз, бізнесвумен, “OTF Perfomance event studio”: Зазвичай Новий рік проходить у родинному колі. Збирається рідня у будинку батьків і проводжає старий рік та зустрічає новий. Все відбувається з традиційними атрибутами святкування: ялинкою, шампанським та смачними стравами. Зустрічаємо перші секунди нового року з келихами шампанського, співаючи Гімн України. Так відбувається протягом багатьох років, і сподіваюся, що ця традиція буде незмінною.
Рік, що минає, був для мене неоднозначним. Розпочався він для моєї родини тяжкою втратою. Але, разом з тим, цей рік допоміг мені переосмислити багато речей та цінностей. Він був ... різним. Але цей рік я пам'ятатиму все життя.
Нехай рік, що настає, дарує нам виключно радість та щастя! З Новим роком!
Олег Синельник, художник: У мене якоїсь певної традиції святкувати Новий рік немає. Кожен інший раз проходить не так, як попередні. Мої свята схожі на експромти, я їх заздалегідь не планую. Мені подобається пускати все на самоплив, і там вже що буде, те й буде. У результаті ситуація може повернутися так, що відсвяткуєш Новий рік десь у лісі під гітару у товаристві бардів чи поетів, біля живої, прикрашеної принесеними з дому іграшками, ялинки. А можна опинитися десь у іншому місті у шикарних інтер’єрах, серед мажорів та бандюків. Одного разу довелося зустрічати Новий рік у школі східних єдиноборств. Це було найспокійніше свято у моєму житті. Присутні пили зелений чай, були стримані, тактичні і небагатослівні, а їх наставник, здалося, за всю ніч взагалі жодного слова не промовив.
Так що цього року я теж орієнтуюся на свою особливу прикмету, яка завжди дозволяє опинитися у виграші: нічого не планую заздалегідь. Якщо цієї прикмети дотримуватися, все відбудеться якнайкращим чином.
Минулого року відбулося багато різнопланових подій, які так чи інакше позитивно відбилися на моїй долі та долях тих, хто якось зі мною пов’язаний. Наприклад, мені приємно, що моя спільна із Михайлом Семишкуром робота - його книга казок, ілюстрована моїми малюнками, була видана у Полтаві і там же визнана книгою року.
Діма “Фреш” Хоменок, бізнесмен, агенція керування попитом “Фреш-студія”: Ніяких традицій! Моя особиста філософія полягає в тому, щоб у динамічному світі постійно змінюватися, міняти себе, оточення. Відповідно, і Новий у мене кожен раз святкується по-різному і у новому місці. Причому, рішення про місце святкування приймається за пару днів до Нового року. Так і філософія моя підтримується, і інтрига якась зберігається. Наприклад, позаминулого року зустрічав Новий рік на вершині Драгобрату. Перед цим — у Білорусі. Минулий рік був у Чернігові, у нашому будинку-офісі. Цього року маю декілька варіантів в Україні і за кордоном, і ми з нашою компанією друзів вирішимо, як же зустріти свято.
Я весь 2012 рік їздив по трьом країнам щотижня: Україні, Росії та Білорусі. І для мене стало відкриттям розуміння того, як у цих країнах заробляються гроші. В Росії заробляє той, хто не лінується. В Білорусі — той, хто не боїться. А в Україні — хто дурить.
Із планів на 2013 рік — закінчити бізнес-школу, навчання у якій я почав цього року, це було для мене дуже важливим кроком. Плануємо зі своєю компанією активно розвиватися на ринках країн СНД.
Марія Макатер, модель, володарка титулу “Королева Чернігова”: У мене якихось визначених традицій святкування Нового року немає. Цей рік планую зустріти за святковим столом у колі своєї сім'ї, обмінятися теплими словами та подарунками.
У 2013 році планую закінчити школу із відмінним атестатом, гарно здати ЗНО, поступити до ВУЗу, а також достойно представити Чернігів на конкурсі краси “Королева України”.
Іван Матвєєв, шоумен, телеведучий: Я вже і не пам'ятаю, коли останній час святкував Новий рік вдома. Зазвичай мене запрошують друзі допомогти влаштувати їм новорічну вечірку. Цей рік - не виключення, буду святкувати в еко-отелі поблизу Чернігова.
2012 рік запам'ятався, як і всім нам - кінцем світу: вулкани, астероїди, як в бункері сиділи цукор їли... жартую звичайно. Запам'яталася сама зустріч - це було у Львові, також протягом року було кілька незабутніх подорожей. А взагалі, рік досить швидко пролетів, він був насиченим: фестивалі, концерти, вечірки, проекти, змагання, поїздки, нові знайомства.... Як би сказав Френк Сінатра: It was a very good year.
Підготував Богдан Гуляй
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.