GOROD.cn.ua

Олімпійців – на вулицю, спортшколу – на продаж

Спорт – це здоров’я, а здоров’я – це спорт. Здається, ніщо не може суперечити цій істині, але тільки не в Чернігові, бо в обласному центрі з початку осінніх холодів і донині мерзнуть юні вихованці спортивної школи олімпійського резерву. Заклад відомий на всю Україну, в ньому готують веслувальників на байдарках та каное, втім протягом зими кількість його відвідувачів суттєво скоротилася, бо температура в приміщенні ледь-ледь піднімається за нульову позначку.



Колись, іще за радянських часів, тут молотили веслами круглий рік, у ті часи вихованців чернігівської спортивної школи знали в усьому світі. Нині і басейн, і тренажер у занедбаному стані, останній форпост олімпійців – спортивна зала. Маленькі веслувальники поки її відвідують, але батьки дедалі частіше забороняють їм сюди приходити. Куди вже вони не зверталися, аби виправити ситуацію, але поки що безрезультатно. До того ж, на останніх обласних змаганнях із загально-фізичної підготовки вихованців закладу, який носить гордливу назву «олімпійський», почали витісняти з п’єдесталів діти зі звичайних спортивних секцій. Вочевидь саме це і стало останньою краплею, яка переповнила відому чашу для тренерів, батьків та й, власне, самих олімпійців. Не в силах більше миритися з такою ганьбою, вони написали колективного листа на адресу «Деснянки вільної». Ці люди переконані, що виморожують дітей зі спортивної бази заради одного – аби ласий шматок берега Десни, де розташоване приміщення спортшколи, дістався комусь із товстосумів. Мовляв, через погані показники на змаганнях заклад спочатку позбавлять «олімпійського» статусу, а там вже й до повної ліквідації недалеко.
– Кожного дня дітей все меншає, бо за таких умов займатися неможливо. М’язи та зв’язки не розігріти, отже, організм дуже легко травмувати під час тренування, – каже голова батьківського комітету СДЮШОР Юрій Пода. – Керівника закладу на місці не має, бо він сидить у теплому приміщенні, а дітей шкода...



Кочегарка тут димить, але не гріє, кажуть батьки, бо замість вугілля приміщення опалюють дровами, яких не вистачає, тож усю зиму тримали мінімальну температуру, щоб не замерзла система. Чому так відбувається – дізнатися зась. Помітивши у журналіста об’єктив фотоапарата, кочегар не дозволяє знімати, до того ж, робить це агресивно, намагаючись вихопити його з рук.
– У вас є дозвіл тут фотографувати? – питає заступник директора СДЮШОР Лариса Шевцова, яка прибігла на інцидент.
– А хіба на території, де тренуються діти, заборонено працювати журналісту?
– Без дозволу директора так.
– А де ж він сам?
– У відпустці.
Отакої! Поки діти мерзнуть, директор СДЮШОР Сергій Чубенко відпочиває. Гарний час керівник обрав для відпустки, нічого не скажеш! І це враховуючи те, що на цій посаді він працює з травня 2011, тобто, немає й року як він директорує. Заінтриговані подібними обставинами, телефонуємо Сергієві Чубенку.
– Доброго дня, це правда, що Ви у відпустці?
– Так.
– А як таке може бути, коли діти замерзають у вашому закладі?
– Не замерзають. Нині півкраїни мерзне в подібній ситуації. Ми викручуємося, як можемо. База належить фізкультурно-спортивному товариству «Україна», і Валентин Луговський, який називає себе керівником Чернігівського обласного відділення, не виділив нам на третій квартал 63 тисячі гривень, тож доводиться обходитися тими коштами, які у нас є.
– А чому у спортзалі ніхто навіть вікон не заклеїв?
– Це лише нюанси. Їх не можна заклеювати, бо на вікна осідатиме конденсат, і вони будуть постійно мокрими. Це питання фізики, тому ми й не робили цього.
Аргументи керівника ані батьків, ані тренерів не влаштовують. На їхню думку, керівництво не подбало про підготовку закладу до зими. Крім того, у відкритому листі працівники спортшколи звинувачують саме директора Сергія Чубенка у «навмисній відмові підписувати договір на фінансування школи», через що було зірвано опалювальний сезон. Звернення підписали 16 працівників закладу – від прибиральниці й до заступника директора. Мова у ньому йде не лише про гроші, а й про те, що новий директор не фахівець з веслування на байдарках та каное, працівників змушує писати заяви на звільнення без дати. Керівник так рідко відвідує заклад, що спортсмени навіть не вітаються з ним, бо не знають, хто він такий.


Представник профільної федерації спорту Віктор Ведьохін
бере вище, каже, що негаразди сталися через чвари у місцевій організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна». З літа минулого року там розпочався конфлікт за крісло голови. Валентина Луговського, який багато років очолював спортивне товариство в Чернігівській області, змістили на конференції. Щоправда, її результати він не визнає й документів на організацію та печатку не віддає.



Тим не менш обласне управління юстиції новим керівником ЧОО ФСТ «Україна» зареєструвало Ігоря Лифаря – начальника обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Обидва керівники нині у суді з’ясовують, хто з них «правильніший» начальник.
Начальник відділу фізичної культури та спорту Микола Лазаренко теж отримав колективного листа від працівників спортшколи. В коментарях чиновник небагатослівний. Сказав, що найближчим часом планує заслухати директора СДЮШОР. Якщо його аргументи будуть непереконливими, він подаватиме клопотання керівництву СФТ «Україна» щодо недоцільності перебування Сергія Чубенка на цій посаді.



Більш розлогу відповідь отримали від «гуманітарного» заступника губернатора Віктора Тканка.
– В цій ситуації хтось чогось хоче, але забуває, що головне завдання, яке на нього покладене це виховання дітей. Неодноразово адміністрація зверталася до совісті керівників, які наразі з’ясовують стосунки в суді. На жаль, результатів поки що немає. Спортивна база – це власність громадської організації СФТ «Україна». Погоджуюся з тим, що сьогодні дуже багато можна побачити прикладів, коли установу навмисно банкрутують, потім за безцінь продають і роблять там розважальні заклади різного штибу. Прокуратура нині повертає це майно у державну власність. Зі свого боку можу запевнити, що виконавча влада не дозволить приватизацію цього майна.



Ігор Левенок, тижневик «Деснянка вільна» №25 (324)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: спорт, спортивна школа, здоров’я, «Деснянка вільна», Ігор Левенок