«В Україні треба покращувати освіту»: Святослав Вакарчук провів зустріч із студентами Self-made School
Среда, 29 Июня 2011 15:53 | Просмотров: 3919
«В Україні треба покращувати освіту»: Святослав Вакарчук провів зустріч із студентами Self-made School
ЦІКАВО Дуже часто до публічної людини достукатися важко, тому що зустрітися із нею завжди є багато бажаючих.
Однак хто правильно стукає – тому завжди відчинять. Саме так розсудили
студенти Self-made School, коли вирішили попрохати зустрічі у
відомого музиканта та громадського діяча, лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука.
І ось, подія відбулася. зустріч між Святославом та майбутніми управлінцями пройшла у київському Sky Art Café, що розташоване в Пінчук Арт Центрі.
«У молоді горять очі»
«Приємно бачити, як у молодих людей горять очі» – такий запис з’явився в аккаунті Фонду Святослава Вакарчука «Люди Майбутнього» у соціальній мережі
www.vkontakte.ru 30 травня. Мова тут саме про студентів Self-made School, Фонд «Люди Майбутнього» допомагає інтернатам книжками, комп’ютерами, створенням нових можливостей для їхніх вихованців, а наша чернігівська бізнес-школа задає нові високі стандарти якісної освіти.
Так чи існує доля?
Питання, які ставили студенти Self-made School Святославу, здебільшого стосувалися речей далеко не приземлених. Адже кожна розумна людина має замислюватися над тим, хто ми, звідки ми, і навіщо живемо.
Одним з головних питань було таке – чи існує доля? І як саме це поняття виглядає у розрізі сучасної української дійсності? Думка Святослава Вакарчука з цього приводу:
«Ми живемо так, бо ми, як нація, самі у цьому винні. Ніхто інший. Так сталося, що певний сукупний набір наших рис характеру призвів до цього. А також історичні фактори та географічні. Але не можна опустити руки, зваливши це на ці фактори. Зараз такий час, що всі люди зрівнюються. Раніше народитися в країні 3-го світу – це був вирок. Зараз - все можливо. Людина може втілити у життя своє призначення, те, для чого вона прийшла у цей світ. В тому числі, використовуючи можливості Інтернету».
Доля. Як легко звалити всю відповідальність на неї, самому ж нічого не робити. Але цей шлях не для тих, хто навчається у Self-made School. Людина – сама творець власної долі, вважають ті, хто діють замість перекладання тягаря відповідальності на когось. Лише ми самі відповідальні за втілення власних мрій і виконання свого призначення.
Світ змінюється. Тож активні люди можуть зробити свій внесок у ці зміни. Тому що брати участь у змінах – це шлях набагато кращий, аніж скаржитися на життя або згадувати «як добре жилось колись».
- «Освіта, Інтернет, змінять світ. А проблема українців в тому, що вони самі не знають, чого хочуть. «І те, і те я не можу, того я боюся». Оця боязнь бути індивідуальністю, боязнь виділитися, вона заважає. Цього треба позбутися. Зараз весь світ ділиться тільки на успішних і неуспішних людей. Так буде. Критерій успішності у кожного свій. На моя думку успішна людина та, яка може забезпечити свої основні цінності».
Цінності – ось що штовхає людей до дій. Саме на виховання певних цінностей спрямовані освітні проекти Фонду Святослава Вакарчука. І Self-made School спрямована на те саме.
Цінності для нової еліти
Self-made School з моменту її створення позиціонувалася як навчальний заклад, звідки вийде нова управлінська еліта. Цікаво, як розуміє поняття «еліта» Святослав Вакарчук.
«Еліта – це не багатші. Це ті, хто може жертвувати заради країни. Змінювати щось у себе в родині, в колективі, в самому собі. А потім йти у владу. І прийшовши – не ставати іншими. Бо я знаю багатьох, які починали у політиці з «гарячими» очами, а закінчили – із «гарячими» руками».
Можна бачити, що таке визначення еліти зовсім не відповідає тій дійсності, що існує в Україні зараз. Тому що у нинішньої еліти немає дуже важливої риси – відповідальності.
«Відповідальність – це дотримання принципів. Це у першу чергу – відповідальність перед самим собою. Інші люди – значно менш прискіпливі судді, аніж ти сам».
Той, хто відчуває відповідальність, не покладається на зовнішні орієнтири, бо має внутрішні. Це система цінностей, яка формується у людини протягом життя. На неї впливають люди, світ, книги. Святослав, наприклад, нещодавно прочитав «Дао-Де-Цзін». Ця невелика книга, яка, за легендою, була написана Лао-Цзи, справила на лідера «Океану Ельзи» враження. «По ній можна жити, там кожен рядок – це квінтесенція мудрості» - сказав музикант.
Наприкінці спілкування із студентами Self-made School Святослав Вакарчук висловив гостям з нашого славетного Чернігова своє побажання:
«Залишайтеся самими собою. З тими принципами, які у вас є. У кого вони не співпадають із тим, що є в державі, живіть паралельним життям. У кого співпадають – той зробить щось у нашій країні. Той, хто притримується принципів, переможе. Бережіть своє місто, воно красиве. Не сподівайтеся на владу. Сподівайтеся на себе. Все у ваших руках».
Саме для того, щоб не сподіватися на когось, а діяти самостійно, і навчаються майбутні випускники Self-made School.
Дуже приємно, що така відома людина, як Святослав Вакарчук, має схожі думки, схожу позицію по багатьох питаннях. Коли у багатьох людей виникають схожі ідеї, велика ймовірність, що ці ідеї правильні. І вони можуть змінити світ.
Олександр Лесик
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.