Четверг, 21 Апреля 2011 16:49 | Просмотров: 7326
За рішенням ООН щорічно 22 квітня народи всього світу відзначають Всесвітній день Землі. Цей день направлений проти жорстокого, варварського і нерозумного використання природних ресурсів Землі.
Всесвітній день Землі, це день кооператора, фермера, хлібороба і невтомного сільського трудівника, школярів і студентів – всіх, хто приймає активну участь у місячнику благоустрою і акціях весняної посадки дерев, всіх, хто дбає про довкілля, про благополуччя і красу нашої Землі.
Традиційно склалось, що навесні у наших містах і селах проходять суботники по прибиранню територій. Нам вже далі нікуди засмічувати власну землю. Давайте згадаємо, що Земля - наш дім, наша мати і ми нерозривно з нею пов'язані: як ми до неї ставимось - так і вона до нас.
Земельний фонд Чернігівської області складає 3190,3 тис.га. Структура земельного фонду свідчить, що 2069,8 тис.га (64,9 %) зайнято сільськогосподарськими угіддями; ліси та інші лісовкриті площі по області становлять 738,1 тис.га (23,1 %); забудовані землі – 99,6 тис.га (3,1 %); заболочені землі – 130,2 тис.га (4,1 %); відкриті землі без рослинного покриву складають 28,2 тис.га (0,9 %); води – 68,0 тис.га (2,1 %); інших земель – 56,4 тис.га (1,8 %).
Державною екологічною інспекцією в Чернігівській області в межах своєї компетенції та відповідно до плану проведення перевірок, за І квартал 2011 року здійснено 90 перевірок по контролю за станом земельних ресурсів. За результатами перевірок складено 14 протоколів та 14 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Накладено штрафів на загальну суму 4964 грн.
Найбільш типовими порушеннями у сфері контролю за охороною і використанням земель є самовільне зайняття невеликих земельних ділянок, прилеглих до будинків та гаражів фізичних осіб.
Виявлено 11 випадків самовільного зайняття земельних ділянок, 1 випадок псування і забруднення земель, 2 випадки нецільового використання земельних ділянок.
На протязі звітного періоду працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю проаналізовано 19 проб ґрунтів на вміст нафтопродуктів та техногенних домішок.
День Землі нагадує усім, що дії кожної людини можуть багато змінити, що коли мешканці одного міста подбають, аби природа навкруги була здорова, повітря і вода чисті, живі істоти процвітали, то кількість світових проблем зменшиться.
У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилягаючі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.
Не будьте байдужими до природи! Пам’ятайте: нас багато, а Земля одна.
Тетяна Петрівна Войтенко, головний спеціаліст у зв'язках з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції
в Чернігівській області
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Всесвітній День землі