Зліва направо: Любов Пугач, фельдшерка-лаборантка, Вадим Красса, майстер НМЦ ЦЗ та БЖД (центру цивільного захисту), Павло Лаптєв, завідувач відділу епідеміологічного нагляду, та Василь Гусак на навчаннях з надання першої допомоги
Правда, це вже не санстанція, а державна установа «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб». А Василь Іванович там — завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки.
60-річний Василь Гусак був генеральним директором Чернігівського пологового будинку з 2008 року.
У 2024 контракт закінчився. Його не продовжили.
— Я ще до конкурсу знав, що не пройду, — спокійно говорить колишній очільник пологового. — Так і сталося. Не сварився, не розбирався. Послав усе це «за кораблем» і просто пішов. Я не кажу, що для мене це пройшло безболісно.
Під час облоги Чернігова, з 24 лютого, Василь Гусак жив на роботі, ночував у кабінеті. Розбиті вікна тимчасово позакривали пінопластом. Запускали генератор. Запасалися водою.
— Я найбільше боявся, щоб не прилетіла ракета, така, як на готель «Україна», — казав тоді Василь Іванович.
— Будуть ще конкурси. Повертатися назад збираєтеся?
— Не хочу. Але на все воля Божа.
— Ви мали популярність у жінок як лікар.
— І зараз маю, — не заперечує Василь Іванович. — Залишилися постійні пацієнтки, які звертаються за необхідності. У клініці «Промінь Мед» приймаю за домовленістю. Тільки ввечері, після 17.00, після основної роботи, інколи у вихідні. У кабінеті там не сиджу. Людина зателефонувала, домовилися. Я прийшов, оглянув. Коли дві пацієнтки в день, коли п’ять, коли одна.
— Це допомагає вижити?
— Справа не в заробітку. На новій посаді заробітна плата така сама, як була в пологовому. Але я віддав акушерству понад 30 років. Хіба можна не сумувати за справою життя, за своїм покликанням? — зітхає лікар.
— Дорого потрапити до вас на прийом?
— Прийом гривень 400, здається. Але це не я беру, а лікарня. Такі тарифи.
Я вже на пенсії. Можу працювати, скільки здоров’я вистачить. На нову посаду прийшов улітку. Підлеглих четверо (у пологовому було 400. — Авт.).
— Перенавчалися?
— Звичайно. От і зараз проходжу навчання. Харків проводить, онлайн. Кафедра медицини катастроф. Увечері сідаю за монітор і спілкуємося. Або в обід, якщо є час. Або кидають перелік питань, дають годину на відповіді.
— Складно?
— Я ж не тупий, — сміється Василь Іванович. — Маю три вищі освіти.
— Як вам новий колектив?
— Нормально. Я всіх знаю. Співпрацював з ними раніше. Ми ж постійно посіви робили, інші аналізи. І я сюди не з неба впав. Вони мене знали, взяли на роботу. Було місце, попередній начальник відділу пішов у ЗСУ. Коли повернеться, знайду іншу роботу. Стажу і досвіду достатньо. Понад 42 роки.
— Медичного?
— Загального, медичного. Після медучилища працював фельдшером — це теж медицина. Пішов в армію, де був санінструктором. В Афганістані, крім автомата, тягав на собі ще й медичну сумку. Після армії вступив до вишу.
Василь Гусак родом з Львівщини. Закінчив Івано-Франківський медичний інститут. За розподілом приїхав до Чернігова. Була можливість залишитися у Львові. Але дружина з Чернігова. Приїхали сюди вдвох.
Джерело: сайт газети "Вість", Олена Гобанова. Фото з сайту колишньої санстанції
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.