GOROD.cn.ua

Чекають на сесію і рішення депутатів: чернігівці не можуть скористатися компенсацією єВідновлення

 

Ці руїни – залишки ошатного двоповерхового будинку в якому одночасно мешкали три родини. Пані Наталя з чоловіком і трьома дітьми, її батьки і бабуся. Роками вони зводили, а згодом дбайливо облаштовували своє помешкання, та втратили все в одну мить.



– 7 березня, коли вже дуже сильно літало, я прийняла рішення і з дітьми виїхали до Німеччини, батьки залишились вдома, коли 17-го числа, 17 березня тут дуже сильно літало і прилітало, то вони були в підвалі, а бабуся у нас, яка ну майже не ходить, то вона була в коридорчику, і коли вже два снаряди в будинок прилетів, у будинок вже загорівся, тату залишалось тільки те зробити, що винести її на руках і все, а воно далі продовжувало бахкати і все, 17 березня 22-го року ми без будинку, – розповіла співвласниця знищеного житла Наталія Ананко.

Сьогодні Наталю з дітьми прихистили добрі люди, а її батьки змушені орендувати квартиру. За державною програмою єВідновлення вони отримали сертифікат на нове житло. І взялися унормовувати технічне питання з приватизацією землі. Станом на зараз ця велика родина вже півроку чекає, коли депутати зможуть проголосувати в тому числі і їх питання. Весь цей час частина обранців не відвідує сесії, або ж не може брати участі в голосуванні через власний конфлікт інтересів.

- Вже майже готові всі документи, залишилась тільки оця остання сесія, тобто є кадастровий номер, є дозвіл на приватизацію, який в нашому районі тут давали, тобто зараз вони дозвіл дали, але рішення немає, – каже Наталія Ананко.

На сесію, яка запланована на 19 листопада, винесено окремий блок питань

які стосуються оформлення земельних ділянок чернігівцями, що втратили житло внаслідок бойових дій.

– На то, щоб скористатися компенсацією на відбудову, у людини повинна бути оформлена земельна ділянка під об’єктом, який був знищений. Людина може отримати компенсацію, але вона нею не може скористатися, тому що обов’язкова умова – припинити право власності і надати повідомлення про початок будівельних робіт. А якщо немає земельної ділянки, людина не може подати це повідомлення. Є такі адреси, що люди чекають сесію, яка вже неодноразово не відбувалася, тому що треба скористатися своєю компенсацією, – зазначила начальниця відділу організації роботи з питань компенсації за пошкоджене та знищене нерухоме майно Оксана Болтян.

Чернігівці чекають на рішення депутатів. Так, зокрема, Наталія Ананко збирається прийти на сесію і побачити, як обранці голосуватимуть в тому числі і за їх питання.

– Я збираюсь на цю сесію треба йти, і від початку до кінця на цій сесії треба, треба йти і щось, хай вони вирішують вже, – зауважила співвласниця знищеного житла Наталія Ананко.



Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, Ананко, будинок, зруйнований, єВідновлення