Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 30 жовтня надав дозвіл на демонтаж 15 незаконно встановлених тимчасових об’єктів на території міста. Серед них: дерев’яний паркан, обмежувачі руху, рекламна конструкція, металевий контейнер, торговельні кіоски, літній майданчик, каркас для паркана та навіс.
Оскільки ці об’єкти встановлені без відповідних дозволів, вони підлягають демонтажу, згідно з Правилами благоустрою Чернігова. Попередньо таке рішення було прийняте на засіданні комісії з демонтажу, що відбулася 16 жовтня.
Відповідно до прийнятого рішення виконкому, власникам/користувачам тимчасових об’єктів строк для добровільного демонтажу та відновлення благоустрою становить сім календарних днів з моменту прийняття такого рішення. У разі невиконання вимог щодо добровільного демонтажу, відповідні роботи здійснить комунальне підприємство «Муніципальна варта». Демонтовані об’єкти будуть розміщені на майданчику тимчасового зберігання по вул. Володимира Дрозда, 1. Про це повідомляється на сайті Чернігівської міськради.
Частина цих незаконних об'єктів розміщена Валу, там планують демонтують дев'ять тимчасових об’єктів. Йдеться про шість торговельних кіосків, літній майданчик, каркас для паркана та навіс. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет міської ради 30 жовтня. Про це повідомляє "Суспільне Чернігів".
"Ми отримали офіційне звернення від директорки заповідника «Чернігів Стародавній». Вона категорично проти, щоб в історичному центрі було таке розміщення", – сказав інспектор-ревізор відділу з контролю за благоустроєм міста КП "Муніципальна варта" Олександр Загребельний.
Генеральна директорка Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Наталія Реброва у коментарі Суспільному розповіла, що подала звернення, тому що ці об’єкти встановлені без дозвільних документів.
"Для того, щоб здійснювати комерційну діяльність на території заповідника, необхідна низка дозволів. Цих дозволів немає, як і відповідно оформленої документації. Ми з підприємцями говорили про це неодноразово. А підставою для того, щоб почати цю розмову, був акт контрольно-ревізійної комісії, який наголосив на незаконності перебування цих комерційних торгових точок", – пояснила Наталія Реброва.
За її словами, демонтажем заповідник не займатиметься. Відповідно до рішення виконкому, це мають зробити власники тимчасових об’єктів.
"Вони зобов'язані демонтувати. Вони про це знають, розуміють. Хочуть чи не хочуть – це вже інше питання", – сказала директорка заповідника.
Також у рішенні виконавчого комітету йдеться, що власники або користувачі тимчасових об’єктів мають сім календарних днів на добровільний демонтаж та відновлення благоустрою. Якщо за цей час об’єкти не приберуть, "Муніципальна варта" демонтує їх та відвезе на майданчик тимчасового зберігання на вулиці Володимира Дрозда.
За матеріалами "Суспільне Чернігів" та chernigiv-rada.gov.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.