GOROD.cn.ua

У Сухополов'янській громаді відкрили етносадибу та презентували старовинні страви

 



У селі Маціївка по вул.Михайлівській - сьогодні гучно. В мальовничому краю облаштували етносадибу. Ідея створити у Маціївці музей, присвячений українській культурі належить прилучанці, вчительці біології ліцею №5 Тетяні Жилкіній.


Пасіку "Дивомед" Тетяна Іванівна облаштувала у селі Маціївка. Тут педагогиня познайомилась з місцевою жителькою Олександрою Кашубою. У Маціївці Олександра Архипівна прожила 83 роки, знайшла кохання, народила діток та разом з чоловіком побудувала сімейне гніздечко. Наразі ж Олександра Архипівна мешкає у селі Замістя, а свій будинок вирішила передати громаді. Саме у домівці Олександри Кашуби і облаштували етносадибу. За словами Тетяни Жилкіною працювали близько місяця.

До оновленого будинку гостей запрошувала сама ж господиня.

Новий центр культурного відродження презентували з урочистостями. Об'єдналися засновники садиби, жителі села, гості з Прилук та керівництво громади.

Учні прилуцького ліцею №5 пригощали охочих бузиновим чаєм та таратутою - це традиційна страва Маціївки. 10-класниця Каріна Шевченко готує оригінальну смачну спадщину Сухополов'янської громади вдруге. Ділиться рецептом із глядачами: відварюється цукровий буряк, вода не зливається, бо вона знадобиться в подальшому. Потім ріжуть солоні огірки, цибулю і зелень. Потім це все заливається водою, у якій варився цукровий буряк і додається сіль, цукор та олія.

Маціївка може похвалитися не лише стародавніми стравами, етносадибою але і незвичним ландшафтом - від приудаївських джунглів до гір. Місцеві називають ці гори Мацієвськими Карпатами - Серетюкова гора, Андиянова гора, Забарина гора та гора Шевченка.



Джерело: ТК "Прилуки"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: етносадиба, Маціївка