Фото ілюстративне
...днями присудили 47-річному рецидивісту Василеві Мельнику, котрий у серпні 2022-го зарізав 73-річну Валентину Роосол із прикордонного села Клюси Сновської громади. Покійна була дружиною колишнього сільського голови - 85-річного Миколи Россола. У справі він проходив потерпілим і просив у колегії суддів Чернігівського райсуду призначити обвинуваченому найсуворіше покарання.
Мельник уродженець Казахстану, але має український паспорт. Раніше мешкав на Миколаївщині, де й став на криву доріжку. Пів життя провів у тюрмах. Уперше загримів, ще коли йому тільки-но виповнилося 18. Відсидів 10 років за вбивство, крадіжку та задоволення статевої пристрасті неприродним способом. А за два роки після виходу на волю знову вбив людину. За скоєне душогубові присудили 15 років позбавлення волі. Однак випустили Мельника вже у січні 2020-го умовно-достроково. Після повномасштабного вторгнення він перебрався на Чернігівщину. Оселився у Сеньківці, що на кордоні з рф і Білоруссю. І всього за 10 кілометрів від Клюсів, де в ніч 28 серпня 2022 року вчинив чергове вбивство.
Близько 4-ї Мельник прийшов до хати подружжя Россолів у балаклаві та з автоматом. Захистити їх було нікому: син мешкає в Городні, а дочка - в росії. Нападник спершу засліпив Миколу Давидовича ліхтариком, а потім ударив його кулаком у скроню, від чого той втратив свідомість. Після чого став вимагати спиртного у Валентини Іванівни. Вона відмовила, тоді нелюд дістав із жилетки ножа і завдав бідолашній 14 ударів у шию, живіт та передпліччя. За лічені хвилини жінка померла від крововтрати. А вбивця тим часом знайшов у кімнаті біля ліжка заощадження подружжя (близько 30 тисяч гривень) і забрав їх собі. А щоб «замести сліди», підпалив кімнату і дав дьору. Пожежа не розгорілася лише завдяки господарю, який, прийшовши в себе, швидко загасив вогонь.
Мельника затримали за три дні. Майже увесь цей час він ховався в покинутому будинку в сусідньому селі. А в тій хаті, де він мешкав до вбивства, правоохоронці під час обшуку знайшли автомат, чотири магазини, 118 набоїв, 26 900 гривень, мобільний телефон і два корпуси гранат Ф-1 із запалами. Ще 8 корпусів гранат, пластид, 150 набоїв, а також пару кросівок, плащ, спортивні штани і куртку зі слідами крові знайшли в сараї.
Поліцейські інкримінували Мельнику умисне вбивство (п.13 ч.2 ст. 115 ККУ), крадіжку (ч.4 ст.185 ККУ) І незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами (ч. 1 ст.263 ККУ). За сукупністю йому світило від 10 до 15 років тюрми або ж довічне ув'язнення.
Експертиза підтвердила, що сліди крові на вилученому одязі належать покійній. А сам обвинувачений під час перебування в СіЗО проговорився співкамерникам, що убив жінку. Розмову записали, вона стала доказом. Та попри це на суді Мельник визнав себе винуватим лише в крадіжці і частково у незаконному обігу зброї. А причетність до вбивства заперечив. Він заявив, буцімто на прикордонні проходив військову службу, а в Клюси навідувався до дівчини. Там же познайомився з місцевим чоловіком, із яким періодично випивав. У тому числі і в день убивства.
Мельник стверджував, що вони з товаришем пішли до Россолів по самогон. Він нібито зостався чекати біля хвіртки, а друг зайшов у хату. За словами обвинуваченого, він почув, як із будинку хазяїн став кликати на допомогу, а тому надів собі на голову балаклаву і зайшов у хату. Там ударив пенсіонера кулаком у щелепу, щоб той припинив кричати. Потім зайшов до іншої кімнати, де у крові лежала хазяйка, а поряд стояв його товариш. "Вій пояснив мені, що хазяйка вдарила його ножицями, а тому довелось її вбити. Біля дивана на підлозі я побачив пачку грошей. Товариш сказав, що я можу забрати їх собі. Тож я згріб їх і поклав до своєї сумки», — розповів суддям Мельник.
Оперативники розшукали товариша, про якого говорив Мельник. І з'ясувалося, що він напередодні вбивства потрапив під варту за підозрою в іншому злочині. А значить у нього є алібі. Крім того, слід від поранення ножицями експерти виявили саме на тілі у Мельника. З'ясувалось і те, що він ніколи не призивався до війська (це підтвердила виписка із ТЦК). Зібраних доказів суддям цілком вистачило, і вони винесли вбивці вердикт: довічне позбавлення волі. У Мельника є місяць, щоб спробувати оскаржити це рішення.
Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.