GOROD.cn.ua

Пенсіонерка з Ніжинського району отруїлася водою з колодязя?

 



Фото - ілюстративне

71-річна Любов Ходько з Обмачева Батуринської грома­ди (Ніжинський район) каже, що погіршення стану здоров’я помі­тила саме після вживання води з колодязя.

— Тоді я картоплю копала, то хіба придивлялась до води: витя­гла відро і напилась холоднень­кої. А ще ж була сильна спека, то пила не раз, доволі. Потім як ста­ло зле: температура, прищі! Заго­стрились виразка шлунка й алер­гія, що мене вже давно мучать. Лише після цього я звернула ува­гу на криничну воду. На її поверх­ні у відрі плавають кольорове коло (таке ж саме, коли на воду потра­пляє бензин або солярка) і круп­ні білі наче пластівці. Як пальцями по воді проведеш, на них залиша­ється наліт ніби після парафіну. А на дні відра — білий осад.

Я пішла до колодязя на вули­ці (ми його із сусідами поремон- тували, але там уже ніхто не наби­рає воду). Витягла — і з тамтеш­ньою водою таке ж саме, тільки осад на дні менший.

Порахувала, що почалося це, як із Сеймом біда трапилася (пер­ші ознаки забруднення помітили в Батурині 26 серпня. — Авт.). Батурин нагорі, а наше село ни­зенько, над річкою. Я живу метрів за 200 від неї, мій колодязь у го­роді. Як у річці прибуває води, то і в колодязі піднімається. Може, бруд із Сейму міг і в мій колодязь проникнути?..

Я зверталась до нашого ста­рости, в Батуринську міську раду, у Держпродспоживслужбу, навіть на урядову «гарячу лінію» 1545 (там мені сказали, що моє звер­нення зареєстровано, протягом місяця мають дати відповідь). В усіх прошу, щоб узяли пробу во­ди з мого колодязя і пояснили, що мені робити: взагалі звідти води не брати чи шукати, хто його по­чистить? Хоча де в мене, пенсі­онерки з другою групою інвалід­ності, кошти на це... Уже й так до­велося витратити на лікування 15 тисяч гривень, які тримала про смерть.

Староста Обмачівського старостинського округу Юрій Лихошерст у нашій розмові 24 вересня пообіцяв викликати фа­хівців узяти проби води в колодя­зі Любові Іванівни. І додав, що йо­му більше ніхто, крім неї, на та­ку проблему не скаржився і що у більшості мешканців села вже є свердловини, криницями мало хто користується.

— Воно ж хто слабший здоров’ям, того першого і косить, як-от мене, алергіка, — зітхає Лю­бов Іванівна. — На здоровішу лю­дину негативно подіяти може піз­ніше. Добре тим, у кого свердло­вини, а що ж мені робити? Вже три тижні борюся: і крапельниці, й уколи, й таблетки — ніяк не можу вичухатися! Хоча з колодязя вже і не п’ю — беру в магазині. Тут на лі­ки грошей не вистачає, а ще й во­ду мушу купувати...

25 вересня староста особис­то побував у Любові Іванівни, роз­дивився воду з обох колодязів, на­брав її із собою.
В інших присеймівських насе­лених пунктах колодязі обстежу­вали. Так, у Височанській гро­маді (Борзнянщина) за резуль­татами лабораторних досліджень питної води Ніжинське районне управління ГУ Держпродспо- живслужби у Чернігівській об­ласті «не рекомендує вживати во­ду питну з указаних криниць» — двох у Нових Млинах та двох у Кербутівці.

Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пенсіонерка, криниця, вода