На запитання журналістів відповідає голова Прилуцької військової адміністрації Володимир Чернов.
- Пане Володимире, розкажіть про підтримку бізнесу в умовах війни на теренах Прилуцького району.
- Створення (розвиток) власного бізнесу планується по урядовій програмі єРобота. В районі вживаються заходи, спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку конкурентоспроможного сектору малого та середнього підприємництва, враховуючи тимчасово обмежені можливості фінансової підтримки та значні виклики, що постали перед країною.
Гранти від держави - це інвестиції у розвиток підприємництва в цілому й окремих галузей, створення нових робочих місць та зміцнення економічного фронту країни.
Запроваджені Урядом грантові програми єРобота - дуже затребувані серед українців, адже суб’єкти господарювання та фізичні особи, які мали намір розпочати й розвивати підприємницьку діяльність, змогли отримати мікрогранти для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання.
З 2022 року в Прилуцькому районі фінансову підтримку у вигляді грантів на започатку- вання й розширення бізнесу отримали 22 особи на суму майже 5 млн. грн. Слід зауважити, що тільки впродовж 2024 року такий грант одержало 12 підприємців району на суму 2,8 млн. грн. За ці кошти вже відкриті нові підприємства, нарощується обсяг переробки й виготовлення готової продукції, працевлаштовано 41-го безробітного.
- Добре відомо, що допомога ЗСУ на Прилуччині потужна...
- Від початку повномасш- табного вторгнення російської федерації на територію України Прилуцька РВА разом із громадами району, волонтерами, ГО, небайдужими громадянами активно працює над забезпеченням військових частин та підрозділів най- необхіднішим.
З 2022 року РВА співпрацює з БО БФ «Віримо в перемогу», який із перших днів війни допомагає військовим ЗСУ, забезпечуючи їх тепловізорами, засобами РЕБ, гуманітарним військовим спорядженням, медичним обладнання, дро- нами, автівками, прицілами, біноклями, комплектами об ладнання супутникового зв’язку Starlink, радіостанціями, планшетами, а також продуктами харчування.
Фонд активно долучився до підтримки українців, постраждалих унаслідок підриву греблі Каховської ГЕС у Херсонській області, передано більше тисячі продуктових та гігієнічних наборів, також постійно зійснюються допомога й підтримка дітям загиблих захисників, переселенцям, медичним закладам, госпіталям.
Наша країна переживає складні часи. Захист Вітчизни та підтримка Збройних сил України є завданням не тільки військових, а й кожного з нас. У цьому контексті велику роль відіграють благодійні заходи, які сприяють збору коштів на підтримку військових.
За ініціативи Прилуцької РВА та підтримки й участі територіальних громад, БО, підприємств району проведено заходи зі збору коштів для ЗСУ. Благодійний «EVENT» зібрав понад 300
тис. грн. Відбувся благодійний захід «Шепіт. Прилуччина», метою якого був збір на дрон-камікадзе Switchblade (200 тис. грн); також спортивні волейбольні змагання серед команд територіальних громад тощо.
А загалом Прилуцька РВА за 2023-2024 роки надала допомоги різним військовим підрозділам на суму близько 5 млн. грн.
Прилуцький край - край надійного тилу й підтримки. Якщо говорити про волонтерський рух на Прилуччині - це постійна взаємодія з військовими підрозділами та можливість забезпечити їх усім необхідним для виконання військовими бойових завдань
- Аграрна тема сьогодні дуже важлива. Адже сільськогосподарський бізнес на місцях - це податки й розвиток громад.
- Аграрний сектор був і залишається стратегічною галуззю економіки Прилуцького району, що забезпечує продовольчу безпеку регіону, зайнятість сільського населення, сприяє створенню робочих місць та підтримує розвиток сільських територій.
У Прилуцькому районі функціонує 242 сільськогосподарські підприємства різних форм власності та господарювання, в тому числі 182 фермерські господарства.
Посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2024 року в аграрних підприємствах району становить 274,7 тис. га, з них 215,8 тис. га - зернові та зернобобові культури, технічні культури займали 49,1 тис. га, кормові культури - 9,8 тис. га.
За оперативною інформацією, станом на 24 вересня 2024 року сільськогосподарські товаровиробники району зібрали ранні зернові на площі 48,5 тис. га, намолочено 325 тис. тонн збіжжя, середня врожайність у району становить 69,2 ц/га, що більше від минулого року на 6,3 ц/га. Завершено збирання озимого ріпаку на площі 12,6 тис. га при середній урожайності 43,7 ц/га. Триває збирання соняшнику, сої та кукурудзи.
- Злиття районів в один. Як розвиваються стосунки між колишніми районами та громадами? Чи є спільні проєкти, грантова діяльність?
- У 2020 році, відповідно до постанови Верховної Ради України, створений новий Прилуцький район, який об’єднав 5районів. Врезуль- таті об’єднання утворилося 11 територіальних громад.
Відтак тривають співпраця та реалізація спільних програм РВА й громад району із підтримки Збройних сил України та підрозділів територіальної оборони, зустрічі з обміну досвідом, ознайомлення з життєдіяльністю громад, спільні проєкти та заходи. Протягом 2023 року такі зустрічі з обміном досвіду відбулися у всіх громадах, 2024 року запла- нованоспільний проєкт РВА та громад із меморіалізації пам’яті загиблих захисників України Прилуцького району - встановлення цифрового меморіальногокомплексу.
- Яка найголовніша проблема району сьогодні?
- Невирішених питань і проблем вистачає, але, мабуть, на сьогодні велика проблема - недостатність людського ресурсу.
- І який найбільший успіх?
- Стійкість та згуртованість територіальних громад, місцевого бізнесу і адміністрації.
Джерело: “Трудова слава”
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Чернов, адміністрація, Прилуки