Фото ілюстративне
Днями правоохоронці завершили досудове розслідування і скерували до суду провадження щодо кримінального авторитета з Ніжина — 26-річного Артура Лебедєва. Його звинувачують у поширенні злочинного впливу, вимаганні, налагодженні каналу наркотрафіку та ще в кількох тяжких злочинах. За версією слідства, все почалось у 2022-му з розбійного нападу на ніжинського фермера, організованого Лебедєвим, коли він відбував покарання в колонії. Згодом Артур потрапив до Чернігівського СІЗО, і за даними поліції, продовжив там свою злочинну діяльність.
ІЗ КОЛОНІЇ “ПЕРЕБРАВСЯ” В СІЗО
Один тюремний строк Лебедєв уже відбув. Йому присудили 7,5 року позбавлення волі за участь у груповому розбої, скоєному в травні 2016-го. Цього злочину Артур із спільниками заздалегідь не планували. Усе вийшло спонтанно: коли компанія відпочивала в ніжинському кафе “Гангстер Паб”, у них виник конфлікт з одним із відвідувачів. Вони його побили. Та замість того щоб викликати поліцію, потерпілий підсів за столик до кривдників і заявив, що хоче загладити свою вину. Накрив їм «поляну». Випили, розговорилися.
Чоловік обмовився, що в нього видався поганий день: посварився з дружиною, склав у рюкзак усі документи, заощадження (4 400 доларів) і пішов світ за очі. А в кафе заглянув, щоб спитати в бармена, чи зможе той обміняти йому долари на гривні. Тут-то молодики й збагнули, що можна «заробити» кругленьку суму.
Вони під руки вивели бідолаху з кафе, знову побили і відібрали в нього гроші. Усіх трьох зловмисників (у тому числі й Лебедєва) згодом затримали і судили. Артур покарання відбував у Катеринівській виправній колонії (№46) на Рівненщині.
У лютому 2022-го він мав достроково вийти на волю, але за кілька тижнів до цього поліція подала до суду клопотання про обрання Лебедєву запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Бо його звинуватили в організації розбою, що стався 13 січня 2022 року на трасі між селами Колісники і Вруб Ніжинського району.
Відомо, що того вечора близько 23.00 директор місцевого фермерського господарства повертався разом зі своєю 33-річною знайомою до Ніжина. Дорогою зупинилися на узбіччі (нібито через те, що побачили перепону попереду) Фермер вийшов зі свого «Лексуса», і в цей момент до нього підскочили двоє чоловіків у масках, вистрілили з травматичного пістолета йому в ногу; а потім прострелили колеса машини, від ібрали 41 тисячу гривень готівкою і золотий ланцюжок вагою близько 200 грамів (він коштує понад 300 тис. грн.), а з його попутниці зняли золоті сережки й каблучку. Після цього зловмисники зв'язали фермера і запхали його в багажник.
Цим же «Лексусом» намагалися добратися до Ніжина, але не змогли, бо спустили пробиті колеса. Втекти нападникам допоміг їхній знайомий, який приїхав по них своєю машиною. Однак по гарячих слідах поліція вирахувала і спіймала одного з грабіжників - 33-річного ніжинця. Кажуть, що саме він і «здав» Лебедєва. Розказав поліцейським, що Артур був наочно знайомий із фермером і знав, що в того водяться гроші. Тому телефоном (прямо з колонії) він дав вказівку спільникам пограбувати бізнесмена. Більше того — у день нападу особисто керував їхніми діями по мобільному.
Поліцейські, ясна річ, провели обшук у камері Лебедєва і знайшли докази його причетності до злочину. Саме тому суд дав згоду на взяття Артура під варту. Таким чином, замість того, щоб вийти з колонії на волю, він відправився до Чернігівського СІЗО.
ПОГРОЖУВАВ ПРОКУРОРУ
Кажуть, що в слідчому ізоляторі Лебедєв поводився настільки зухвало, що навіть погрожував правоохоронцям. А в листопаді 2022-го, під час одного із судових засідань щодо розбійного нападу на фермера він привселюдно заявив прокурору: «Після того, як я вийду з СІЗО — ходи й озирайся, щоб тебе ніхто не зарізав».
Погрозу страж порядку сприйняв всерйоз. Тож на Лебедєва завели окреме кримінальне провадження за ч. 1 ст. 345 ККУ (погроза вбивством щодо працівника правоохоронного органу). За це в травні минулого року Лебедєву присудили два роки в’язниці. Та це його аж ніяк не зупинило і, перебуваючи за гратами, він став організовувати нові злочини.
КЕРУВАВ ДИСТАНЦІЙНО
За інформацією правоохоронців, Лебедєв десь роздобув мобільний телефон, видзвонив чотирьох своїх знайомих (у тому числі й неповнолітнього хлопця) і вступив з ними в змову. У лютому цього року молодики, виконуючи вказівку Лебедєва, скоїли крадіжку з квартири ніжинського нумізмата, винесли помад 1500 колекційних монет. Проте менш ніж за добу двоє з них попалися поліцейським. Крадені монети вилучили і повернули власнику.
Окрім крадіжок, за даними слідства, Лебедєв узявся розвивати ще два напрямки нелегального «заробітку» — вимагання неіснуючих боргів і торгівлю наркотиками.
У випадку з боргами діяв самостійно — через месенджер «WhatsApp» телефонував заможним землякам і погрожував їм розправою, якщо не повернуть грошей, яких іони насправді не позичали.
Поліцейські задокументували, як в одного з потерпілих Лебедєв вимагав 2,5 тисячі доларів.
А ось налагодити наркотрафік самотужки не зміг би. Таму знову залучив спільників. Завдяки їм Лебедєв регулярно отримував заборонені препарати, замасковані під різні побутові предмети. Паралельно він контролював наркоторгівлю на рідній Ніженщині, керуючи діями “підлеглих” за допомогою все того ж мобільного телефону.
Загалом Лебедєву інкримінують одразу шість статей Кримінального кодексу: поширення злочинного впливу (ч. 2 ст. 255-1), втягнення неповнолітнього в протиправну діяльність (ч. 1 ст. 304), незаконне придбання та зберігання з метою збуту особливо небезпечних наркотиків (ч. 2 ст. 307), незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту (ч. 1 ст. 309), організація крадіжки (ч. З ст. 27 ч. 4 ст. 185) та вимагання (ч. 4 ст. 188).
За сукупністю йому світить від 9 до 15 років позбавлення волі. Справу передали в Ніжинський міськрайонний суд. Коли почнеться слухання, поки що не відомо.
Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.