GOROD.cn.ua

У Тихоновичах підозрюють, що психічнохворий кріпить металеві стержні до кукурудзи, аби ламались комбайни

 

У сільгосппідприємствах Сновщини практично не залишилося великої рогатої худоби. А в Ти­хоновичах — у СВК «Райдуга» — понад 300 голів. Попри те що до кордону — рукою подати. Близь­ко трьох десятків працівників дбають про фермівську худобу як про свою власну. Нині для них це не просто робота і зарплата, а й впевненість, що вони здатні протистояти ворогу, триматися — всупереч небезпеці.



— Те, що в нас працює ферма і не зменшується поголів’я, — гордість усіх місцевих мешканців, — каже староста села Анатолій Бондаренко.

Тож коли стало відомо, що хтось на­магається цьому зашкодити, збурило­ся все село.

— У середині серпня ми приступи­ли до збирання кукурудзи на силос. Її в нас понад 100 га. Сіяли з розрахунку, щоб заповнити всі три сховища — кож­не на тисячу тонн, — розказує передіс­торію керівник сільгосппідприємства Віталій Довгаль.

— Кукурудза була на п’яти полях із різними термінами посі­ву — аби не допустити її пересихання: збирати по черзі і саме в той час, коли вона найбільш соковита. Стояла спека —дорога була кожна хвилина.

Та на першому ж полі заздалегідь підготовлений і перевірений комбайн вийшов із ладу. У барабані, де подріб­нюється зелена маса, були пошкодже­ні всі 11 ножів разом із кріпленнями. Щоб замінити їх, знадобилося півтора дня.

Причиною поламки, як з’ясувалося, став 30-сантиметровий металевий стержень діаметром близько 2 см (на кшталт пальця в сільськогосподар­ських машинах), який потрапив у бара­бан.

Ось такі стержні були прикріплені до кукурудзяних стебел



Комбайн відремонтували. Та коли він знову вийшов у поле, сталася ще одна аварія.

— Цього разу стержень був прив’язаний на кукурудзяному стеблі на одному рівні з початком і замаско­ваний листям. Помітити його з кабіни комбайна неможливо, — пояснює Віта­лій Дмитрович. — Техніку довелося ре­монтувати вдруге і знову втрачати до­рогоцінний час. Я вже не кажу про те, що кожен ніж коштує близько тисячі гривень.

— Таке було тільки на одному по­лі?
— На всіх п’яти. Кожне — приблиз­но по 25 га. Вони в різних місцях. У се­редньому — за 3 км від села. Найбіль­ше стержнів було на тому, яке близько від асфальтованої дороги.
А всього їх «упіймали» 11. Остан­ній — минулого тижня. Через вимуше­ні ремонти втрачено час. Кукурудза ви­сохла. Силосу заклали менше, ніж пла­нували, — дві ями по 900 тонн, одна — тільки 525.

Люди шоковані. Зрозуміло, що ди­версія була здійснена заздалегідь, та все одно виходили на чергування. Втім вони нічого не дали.

Це — виклик усьому селу. І він до­бре продуманий. Зроблений людиною, яка знається на техніці. Можливо, кіль­кома особами — під чиїмось умілим ке­рівництвом.

— Встановлення цих «керівників» і з’ясування мотивів злочинних дій — справа поліції. А яка Ваша думка? Може, звільнили когось за певні по­рушення і він вирішив помститися?
— Не хотілося б думати, що це ціле­спрямована спроба знищити тварин­ництво в нашому господарстві. А щодо звільнень, то за 6 років, відколи я очо­люю «Райдугу», із ферми люди йшли тільки за власним бажанням — у зв’язку з виходом на пенсію.

За порушення не звільняли й ра­ніше. А зараз там колектив — як одна сім’я.

— Та який би не був особистий мо­тив, чинити таке зло під час війни мо­же хіба що ворог. Або психічнохворий, — кажуть у Тихоновичах. — І, скоріше за все, місцевий.

Село продовжує лихоманити, адже під загрозою можуть виявитися й інші заготовлені на зиму корми — і не лише для фермівської худоби.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Фото Віталія Довгаля

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Тихоновичі, психічнохворий, комбайн, кукурудза