Днями Прилуцький міськрайонний суд виніс вирок 34-річному Сергієві Глинському, який у лютому цього року в Даньківці Линовицької громади забив до смерті свого товариша — 51-річного Андрія Ленделя, а тіло сховав у вигрібній ямі. Воно пролежало там місяць, аж поки напіврозкладений труп не знайшли поліцейські. Дізнавшись про це, Глинський зіграв на випередження і сам здався органам. Надіявся, що так йому дадуть менший строк. Але не врахував одного: суддя в раптову щиросердність його каяття не повірив.
Покійний був родом із Заходу Україйи. Мешкав у Даньківці, хоча був зареєстрований у сусідньому селі (там живуть його колишня дружина і падчерка). Своїх дітей не мав. Після розлучення мешкав сам. Займався дрібними підробітками, тримав хазяйство: курей, гусей, кіз. З цього й жив. Полюбляв випити. Може, тому й подружився із Сергієм. Глинський — із Прилук. Сім’ї ніколи не мав. Встиг відсидіти за розповсюдження наркотиків. Із тюрми вийшов незадовго до повномасштабного вторгнення. Останнім часом жив у Даньківці, де його батьки купили хату. На життя заробляв продажем домашніх яєць.
Про загадкове зникнення Ленделя стало відомо 9 лютого. На сполох забила його сусідка. Вона помітила, що він уже кілька днів не з’являється вдома. Та найбільше її насторожив той факт, що Андрій залишив без нагляду своє хазяйство. Раніше такого ніколи не траплялося. Навіть коли він ішов у запій, живність годувати не забував. Саме тому занепокоєна жінка викликала поліцію. Проте знайти Ленделя правоохоронцям не вдалося. Упродовж місяця вони кілька разів приїжджали в село. Опитали мало не всіх місцевих, заглядали в покинуті хати — марно. Тоді почали оглядати колодязі, погреби. І знову невдача.
Напевно, труп так і не знайшли б, якби не сусіди Глинських, які підказали поліцейським, що в їхньому дворі є покинутий колодязь, та він давно пересох, тому господарі зняли верхнє бетонне кільце і зробили з колодязя вигрібну яму, яку накрили листом металу. Дізнавшись про це, оперативники отримали ордер на обшук і 6 березня нагрянули з ним до Глинських. Сергія вдома не було, але при обшуку був присутній його батько. Він бачив, як поліцейські підняли лист металу і зазирнули всередину вигрібної ями. Глибина там метрів шість, тож до пуття розгледіти, що в ній, вони не змогли. Викликали рятувальників. Вони й витягли з ями тіло Ленделя, яке вже почало розкладатися і вкрилося трупними плямами. Судмедексперти виявили множинні переломи черепа, ключиці, кількох ребер і кінцівок. І встановили, що вбитому було завдано щонайменше 36 (!) ударів кулаками, ногами, а також «тупим предметом продовгуватої форми з ребром».
Оголосити Сергія у розшук не встигли. Бо вже 8 березня він сам зателефонував до поліції і зізнався у скоєному. Погодився показати, де лежить знаряддя убивства. Того ж дня Глинського затримали і повезли в Даньківку. У хаті виявили півтораметровий металевий кутник, яким душогуб забив товариша, і засохлі краплі крові на підлозі. Також під час обшуку помешкання вилучили футболку з плямами бурого кольору (вона була на Глинському в день убивства). Слідчі інкримінували затриманому ч. 1 ст. 115 ККУ /умисне вбивство). За кілька днів провели слідчий експеримент, під час якого Сергій на камеру відтворив події місячної давності. Те ж саме, що й слідчим, він розповів і на суді:
- Увечері напередодні трагедії (5 лютого) ми з Пенделем пили у мене вдома горілку. Наступного ранку продовжили. Але я мав з’їздити в справах у місто, тож ми домовилися, що продовжимо, коли повернуся. У Прилуки я виїхав десь о десятій ранку. А близько 13-ї вже був дома. Зателефонував Андрію. Хвилин за 10 він прийшов до мене. Ми випили буквально по кілька чарок, і тут я згадав, що в мене у коридорі е сало. Підвівся й пішов по нього. Узяв шмат і, вже коли розвернувся йти назад, побачив, як Лендель щось підняв із підлоги і сів на стілець. Я запитав, що у нього в руці. Андрій відповів: «Там нічого немає». Та мені стало зрозуміло, що він підняв 100 гривень, які випали в мене з кишені. Через це і почалася бійка. Ми били один одного кулаками. Якимось чином мені вдалося повалити Ленделя на підлогу. Я сказав йому, щоб не вставав, бо буде гірше. Та він не послухався. Спробував підвестися. Ще й сипав погрозами! Тож я вдарив його з ноги в плече. Андрій упав. Поки він вставав, я метнувся в коридор, узяв металевий кутник і вернувся в кімнату. Збив Ленделя з ніг. Той гепнувся на спину і кричав, що прикінчить мене. А ще схопився рукою за батарею, щоб знову підвестися. Оскільки Андрій був значно кремезніший за мене, я розумів, що можу постраждати, якщо він встане. Зі страху почав бити його кутником. Майже зразу почув, як Лендель захрипів і перестав рухатися. Злякавшись за Андрія, став поливати його водою, та це не допомагало. Я не знав, що робити, тож випив іще кілька чарок горілки і ліг спати.
. Надіявся, що він відлежиться й оклигає. Та коли проснувся, зрозумів, що Лендель мертвий, і вирішив позбутися тіла. Труп витягнув із будинку і скинув у вигрібну яму. Місяць я тримав усе це в собі. Більше не міг, тож, повернувшись із Києва, зателефонував у поліцію і в усьому зізнався.
Хоча Глинський розкаявся і визнав вину, але заявив суду, що не погоджується з кваліфікацією провадження. Мовляв, наміру вбивати товариша він не мав, тому судити його мають за ч. 2 ст. 121 ККУ умисне тяжке тілесне ушкодження, що призвело до смерті. На цьому ж наполягав і його адвокат. Утім суддя мав іншу думку. Він зазначив, що поведінка обвинуваченого підтверджує, що він діяв із чітким умислом позбавити товариша життя. Бо, по-перше, Глинський завдав бідоласі не 2-3 удари, а 361 При цьому бив по життєво важливих органах. Та ще й з усієї сили. По-друге, не викликав «швидкої», коли Лендель перестав рухатися. Крім того, Глинський намагався приховати злочин: сховав труп; виправ футболку, в яку був одягнений; хай і не повністю, але затер бензином сліди крові на підлозі, а ганчір’я спалив.
За вбивство Глинському світило від 7 до 15 років позбавлення волі. Але він попросив суддю застосувати до нього відповідну норму Кримінального кодексу і призначити більш м’яке покарання. ніж передбачено законом. Аргументував це тим, що він сам прийшов у поліцію зі щиросердним зізнанням. Проте суддя визнав такий довід непереконливим:
«Обвинувачений протягом тривалого часу приховував факт убивства, а на 102 зателефонував лише після того, як у нього провели обшук і знайшли тіло загиблого. До такої поведінки суд ставиться як до намагання штучного викривлення фактів з метою уникнення відповідальності». Єдиною пом’якшувальною обставиною було визнано сприяння розкриттю злочину. Видно, тому суд і дав Глинському 10 років тюрми, а не 15. Зараз засуджений у СІЗО. У нього є місяць, щоб оскаржити вердикт у Чернігівському апеляційному суді. Щоправда, шанси на те, що строк, зменшать, мізерні. Навпаки — можуть іще й «накинути» кілька років.
Джерело: газета “Гарт”, Олексій Прищепа
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: вбивство