12 липня начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський провів брифінг для журналістів. Він сказав, що звітувати про свою роботу перед депутатами Чернігівської міської ради не планує. Посилається на законодавство України і відсутність такої норми для начальників МВА. Тривало спілкування із пресою півтори години. Брижинський розповів про свою роботу на посаді та досягнення за цей час. Він вважає, що у Чернігові діє злочинне угруповання, а після зміни регламенту Чернігівської міської ради втратив можливість ознайомлюватись з внутрішніми документами. Брижинський підтвердив, що має намір позиватися до суду для оскарження бюджетного рішення міської ради, принятого на сесії 10 липня. Про що говорив начальник Чернігівської МВА, подаємо далі у вигляді цитат.
Чому провів брифінг
"Ініціював цю зустріч, для того, щоб надати свою об'єктивну думку, або висловити свою об'єктивну думку стосовно того, що у нас відбувається в Чернігові в умовах воєнного стану. Чому саме об'єктивно? Наголошую, об'єктивно, не суб'єктивно. Тому що за той час, скільки ми співпрацюємо з міською радою, виконуємо ті повноваження, які надані нам Законом "Про правовий режим воєнного стану", ми мали можливість зсередини вивчити документи, якими оперує керівництво міської ради, начальники структурних підрозділів, порівняти їх, ці документи, з програмами соціально-економічного розвитку, які затверджуються щороку в міській раді".
Про "злочинне угрупування"
"На мою об'єктивну думку, за результатами роботи військової адміністрації, що в Чернігові, на жаль, діє злочинне групування, яке охопило всі галузі нашого життя в місті і працює тільки на власне збагачення та на збагачення наближених підприємців. У нас в місті не з'явилось жодного підприємства за останні 10 років, якогось потужного, як кажуть раніше казали: "містоутворюючого" підприємства, на якому найбільше населення працює. Про мету цього угрупування, я сказав, це єдина можлива — це збереження влади, своєї влади, політичної влади в місті. Деякі керівники міської ради, вони використовують трибуну міської ради для того, щоб реалізувати свої власні амбіції, політичні амбіції".
Про зміни до регламенту Чернігівської міськради та зміни до бюджету
"Питання щодо внесення змін в регламент виконавчого комітету міської ради, я про це вже казав і ще раз скажу, хто не чув, воно більше, знаєте, стосувалося працівників міської ради. Тому що після цих останніх рішень підходять працівники, це стосується фінансового управління, організаційного відділу, кажуть – ну, що нам робити? Нас же заганяють в незаконні дії, ми не можемо діяти, ми під загрозою. Ми розуміємо, що це незаконні рішення. Рішення щодо бюджету взагалі ухвалено з порушенням регламенту, взагалі без обговорення, як того передбачає бюджетний кодекс. Депутати не отримували цих документів — ну, явні порушення.
Що саме надихнуло міську раду на ці дії? Ми ж працювали, нормально працювали, там є пару зауважень від керівництва міської ради, я окремо на них зупинюсь. Надихнуло те, що ми системно працюємо і не даємо поширювати корупційні схеми в умовах воєнного стану".
Про звіт перед депутатами Чернігівської міськради
"Це не передбачено законом. Якщо законодавство передбачає спілкування з засобами масової інформації, з громадою, я спілкуюся".
Результати роботи на посаді начальника МВА
"Найголовніше, що ми в рази, в десятки разів збільшили видатки на оборонний блок. Наприклад, на підтримку Збройних Сил та заходи ТрО закладено сума 358 мільйонів, на заходи реабілітації 168 мільйонів. На фінансову підтримку членів сімей загиблих 35 мільйонів.
Вшанування пам'яті загиблих — 18 мільйонів, окремі соціальні виплати 2 мільйони 203 тисячі. Тобто, от — результат. Найголовніше, що ми збільшили цю суму".
Про укриття
"Питання укриттів також маніпулятивне. Що казати про захист укриттів, про стан укриттів? Картина теж не дуже гарна. Відповідно до закону про місцеве самоврядування, чітко визначено, що за нарощування фонду найпростіших укриттів відповідає місцеве самоврядування. Воно займається цим. Воно визначає, які укриття треба утримувати в належному стані, де можна ще додати укриттів, де можна збудувати нові укриття. Відповідно до бюджету, відповідно до довідки, яку нам надали, на 2023 рік, закладено 93 мільйони. А використано, за інформацією, яку надали нам начальники управлінь, всього 9 мільйонів".
Чому ухвалює земельні питання одноосібно
"Ми вимушені були ряд питань земельних прийняти одноосібно. Чому? Зараз поясню. Десятки людей роками не можуть вирішити земельні питання. Чому? Тому що керівництвом (управління, — ред.) земельних ресурсів (Чернігівської міськради, — ред.) створена така корупційна система. Вони затягують ці питання, не виносять на розгляд міської ради. І чекають від простих людей, від фізичних, юридичних осіб, якогось кешу, напевно. А люди вже почали звертатись до суду. Ну, от уявляєте, людина придбала якусь будівлю, фактично дім, будинок. Під цим будинком, під цією будівлею для власного бізнесу якогось є земля. Людина звертається, каже, по закону я маю право оформити цю землю, на якій розташована нерухомість, для себе. Не виносять це питання. Людина каже, мені треба зменшити податкову ставку, щоб менше платити, тому що ця земля, вона вже не відноситься до комерційної. Не виносять. І вимагають від підприємства завищену плату. Ми ухвалили це рішення."
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Брижинський, брифінг, журналісти