Влаштовувати в соцмережах розіграші різноманітних речей (як-от комплект постільної білизни, парфуми чи власноручно вишита бісером ікона) Юлія Вдовенко з Ріпок почала два роки тому.
І відтоді не зупиняється. Кілька разів на тиждень на своїй сторінці у фейсбуці вона виставляє новий лот, а виручені кошти спрямовує на підтримку наших захисників.
За фахом Юлія — кухар. Освіту здобула в Замглайському училищі. І хоча попрацювати в кулінарії їй не довелося (з дитинства у Юлії інвалідність II групи у зв’язку із загальним захворюванням), та студентський період життя став для дівчини доленосним. В училищі вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Юрієм (нині йому 32, їй 31). Разом вони вже 14 років. Дітей поки що не мають, тож чи не весь вільний час Юлія присвячує підтримці української армії. Юрій її прагнення підтримує.
— Ще в квітні 2022 року, зразу після деокупації Чернігівщини, я вирішила, що всіма силами буду допомагати нашим Збройним силам, — говорить Юлія. — Спершу надумала пекти випічку і продавати її, а зароблені кошти спрямовувати на потреби наших воїнів. Та мама порадила торгувати виробами з бісеру. Я вишиваю ним ще з малих літ, навіть умію плести на станку. Роблю ґердани (прикраси, що надіваються на шию), браслети, брелоки, віночки. Також вишиваю картини. На місцевому ринку мені виділили місце, і з тих пір я двічі на тиждень там торгую. Перший час продавала лише власноручно зроблену продукцію, а згодом вирішила розширити асортимент. Закупила різноманітних сувенірів, іграшок, шкарпеток, книжок з рецептами та багато іншого. Продаю й сезонну продукцію, наприклад, узимку — прикраси для ялинок. Більшість виручених грошей віддаю на ЗСУ, а на решту закуповую новий товар, бісер, нитки та інші матеріали, необхідні для моїх виробів.
Раніше Юлія їздила торгувати ще й у Чернігів. Та минулого року перестала, бо добиратися туди не дуже зручно.
— Зараз торгую лише в Ріпках. І паралельно влаштовую благодійні лотереї в Інтернеті. Почала ще влітку 2022-го. Ідею підгледіла в подружки, котра організувала таку лотерею на своїй сторінці в соцмережах. Мені теж захотілося зробити щось схоже. Спершу я розіграла одну зі своїх робіт із бісеру. Потім іще одну. Я зрозуміла, що людям це цікаво, тож стала купувати товари для лотів. Крім того, знайомі волонтери почали давати мені різноманітні речі для проведення розіграшів: косметику, парфуми, набори рушників, м’які іграшки та багато іншого. Загалом за два роки я провела вже понад 200 лотерей!
— А як відбуваються самі розіграші?
— На своїй сторінці у фейсбуці я публікую фотографію лота і вказую кількість номерків, які братимуть участь у розіграші. Як правило, їх до 50. Якщо розігрую якусь дрібничку, то один номерок може коштувати 15-25 гривень. Та якщо розігрується щось цінне — то 50. Учасники розкуповують собі номерки і пишуть у коментарях, який саме номерок вони обрали. Наприклад, у когось щасливе число — 17. Ця людина надсилає на мою волонтерську картку гроші за номерок і пише в коментарях «17». Це значить, що цей номер заброньовано. Щоб збільшити свої шанси на перемогу, одна людина може купити кілька номерків. Ну а коли всі номерки розпродано, то я випадковим чином (за допомогою інтернет- програми) визначаю переможця лотереї. Йому й дістається приз.
У середньому, каже Юлія, з однієї лотереї їй вдається зібрати до 2 тисяч гривень. А рекордним лотом став іграшковий ведмідь зростом з людину, який приніс майже 5 тисяч гривень.
— Така іграшка в магазині коштує дві з половиною тисячі гривень, а отримати її можна було всього за 50 гривень. Бо саме стільки коштував один номерок для участі в лотереї. Оскільки на цей лот був ажіотаж, то я не обмежувала кількості номерків, які брали участь у розіграші. І їх розкупили аж під сотню. Майже таку ж саму суму вдалося зібрати, коли я розігрувала величезного іграшкового зайця (його мені теж передали волонтери), а також комплект постільної білизни.
— А щось незвичне розігрували?
— Чого тільки не було за цих два роки! Днями переможцю чергової лотереї дісталося 4-кілограмове відерце чорниці, яку назбирали мої батьки. А до цього - кошик свіжозібраних лисичок. Іще раніше лотом був набір зефіру у формі троянд. І навіть свіжина — лопатка теляти.
— Яким саме підрозділам ЗСУ Ви допомагаєте? — запитую наостанок.
— Здебільшого тим, де служать наші земляки. Але якщо є запит від інших, то допомагаємо і їм. Взагалі моє завдання — зібрати гроші, а безпосередньо допомогою військовим займається моя мама Галина Григорівна. Вона спілкується з багатьма волонтерами і частину зібраних мною грошей передає на закупівлю засобів РЕБ, тепловізорів, бронежилет, «Старлінків», зарядних станцій. А на решту сама купує і відправляє нашим захисникам необхідні речі широкого вжитку. Перш за все — засоби гігієни, ліки, шкарпетки, спідню білизну, футболки. Улітку — обов’язково різноманітні спреї та спіралі від комах, а взимку — грілки, газові балончики. Також купуємо бійцям різноманітні продукти харчування і, звісно ж, смаколики. Звіти про кожну посилку мама публікує на своїй сторінці у фейсбуці. Ми віримо, що це хай і маленький, але наш внесок у спільну Перемогу.
Джерело: газета “Гарт”, Олексій Прищепа, фото з фейсбук-сторінки Юлії Вдовенко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.