GOROD.cn.ua

Чернігівці заборгували 64 мільйони 808 тисяч гривень за воду

 

Чернігівці заборгували комунальному підприємству «Чернігівводоканал» 64 мільйони 808 тисяч гривень. За постачання води і водовідведення (каналізацію).



— Ці борги накопичилися не за два роки, — пояснює 38-річний Максим Степанов, начальник центру обслуговування споживачів КП «Чернігівводоканал». — Якщо розбити за глибиною виникнення боргу, то від одного до двох місяців заборгували 21 мільйон 763 тисячі гривень;

— глибиною від 3 до 11 місяців — 6 мільйонів 431 тисячу гривень;

— глибиною від 12 до 35 місяців — 13 мільйонів 193 тисячі гривень;

— глибиною більше 36 місяців (три роки) заборгованість 23 мільйони 420 тисяч гривень.

Як правило, у більшості випадків це боржники, які не встановлювали в своїх помешканнях лічильники води, їм нараховується плата по кількості зареєстрованих осіб.

— Яка сума боргу повинна набігти, щоб працівники водоканалу почали процес відключення та стягнення боргу через суд?

— Основними критеріями відбору боржників є глибина виникнення боргу та сума. Готуємо рекомендований лист з повідомленням про попередження щодо припинення надання послуг. Після отримання цього попередження є 30 днів, щоб погасити борг. Також готуємо документи до суду щодо стягнення заборгованості. Судові рішення, накази передаємо до державних і приватних виконавців.

Якщо це багатоквартирний будинок, як правило, перекриваємо водовідведення (каналізацію). Водопостачання перекрити не маємо можливості. З приватним сектором простіше.

— Під час воєнного стану не можна відключати воду?

— Заборона така дійсно була. Ми не відключали боржників. Та з 29 грудня минулого року заборона скасована. Залишили тільки на тій території, де зараз ведуться активні бойові дії, на тимчасово окупованих територіях, або на територіях, де можуть бути активні бойові дії. Чернігів не входить в цей перелік.

З 1 січня цього року до боржників почали застосовувати заходи щодо припинення або обмеження надання комунальних послуг. Основна частина населення після попередження намагається погасити борг повністю або частково.

Якщо немає можливості оплатити борг повністю, можуть скористатися правом реструктуризації заборгованості. Укласти договір і розбити суму боргу від трьох і більше місяців. При умові, якщо боржник одразу сплачує від 30 відсотків наявного боргу.

— Багато чернігівців виїхали за кордон, чи мають право на перерахунок?

— Так, мають. При наявності підтверджуючих документів, і їхнього фактичного місця проживання та виїзду за кордон. В такому разі споживач звертається із заявою до центру обслуговування споживачів КП «Чернігівводоканал» з наданням підтверджуючих документів і їхнього не проживання за місцем реєстрації. Після чого здійснюється перерахунок за місцем нарахованих послуг за останні шість місяців.


Інформація про боржників є у відкритому доступі на офіційному сайті «Чернігівводоканал». Можна подивитися, скільки заборгував сусід. Заходиш на сайт, шукаєш зверху розділ «Борги»,

— проводить інструктаж Максим Степанов. — У віконечку вводиш адресу і тобі вибиває всіх боржників у будинку. З номером квартири і сумою боргу.

Всього 11 тисяч 427 адрес. Найбільший борг — 360 тисяч 385 гривень 38 копійок. По вулиці 1-ї танкової Сіверської бригади (колишня Пухова), 121/54.

— Це безнадійні боржники і взяти з них нічого. Лічильників немає, по 15 зареєстрованих. Власники ведуть такий спосіб життя. Немає банківських рахунків, котрі можна арештувати, іншого рухомого або нерухомого майна.

Станом на 1 червня цього року, юридичні особи заборгували мільйон 538 тисяч гривень.

— Хто найбільший боржник?

— У більшості це приватні підприємства та ФОПи з боргами 10-15 тисяч гривень, але їх багато. Є боржники, що можна віднести до категорії безнадійних. Суди пройшли, стягнути нема чого, підприємство не працює. Наприклад, ТОВ «Чернігівський ДБК» — борг 27 тисяч 700 гривень. Чернігівський завод радіоприладів — борг майже 300 тисяч гривень.


Джерело: сайт газети "Вість", Юлія Семенець

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: борги, вода, Чернігівводоканал