Напередодні Різдва та Нового 2024 року гімназисти Ічнянської гімназії ім. Васильченка писали листи з побажаннями воїнам- захисникам. Писали хто як умів та що хотів. Восьмикласниця Софія Петруха, сподіваючись, що пише земляку, склала листа ічнянською гуторкою. Так вісточка з дому буде ріднішою, подумала дівчинка. До побажань додала трохи гумору, пожартувавши, щоб Дід Мороз приніс йому 10 кілограмів мандаринів! Ще тоді подумала: було б цікаво зустрітися із воїном після перемоги. Однак, несподівано, їхня зустріч сталася набагато швидше, ніж могла очікувати авторка послання.
Момент зустрічі воїна Олега Литвиненка із Софією Петрухою
Наприкінці березня посеред уроку до 8-А класу зайшов воїн у супроводі вчителів гімназії: заступниці директора гімназії Світлани Борщ та Максима Супруна, вчителя фізкультури. Максим розповів, що вони розшукують авторку листа, якого від новорічних свят береже Олег Литвиненко, воїн з Коропщини. Лист настільки вразив своєю щирістю, простотою, душевністю захисника, що, як тільки випала нагода, коропчанин приїхав на Ічнянщину, щоб зустрітися із дівчиною.
Спочатку Софія й не здогадувалася, що це до неї такий важливий гість. Обоє дуже хвилювалися, як довелося зустрітися віч-на-віч. Захисник обійняв дівчинку і з радістю подарував їй букет квітів, торт і ... 10 кілограмів мандаринів!
- Було дуже хвилююче. Я неочікувала на такий дарунок. Навіть був деякий дисонанс, як мені подарували мандарини, - розповіла Софія Петруха. - Я просто хотіла так додати емоцій. Це був мій перший лист. Не можу переказати, що на-писала, бо це особисте. Але цим листом хотіла підтримати того, хто буде читати. Бажала йому, щоб у нього все було добре. Щоб він повернувся додому живим і з перемогою.
Писала так як розмовляю, суржиком, бо нам сказали, що листи передадуть землякам. І мені здалося, що так йому буде ближчим цей лист. А ще я намалювала вигаданого смішного персонажа Чубрика Вову, наклеїла різні наклейки - діда Мороза, новорічних оленів, подарунки різні - і побажала йому 10 кілограмів мандаринів від Діда Мороза. Цим я хотіла трішки розвеселити воїна, розуміючи як їм там важко.
Про себе воїн багато не говорив, розповівши лише, що там на війні дуже важко, а ось такі щирі листи дають неймовірну мотивацію боротися й далі за свою Вітчизну і майбутнє наших дітей. Коли він говорив, то сльози бриніли на очах і це дуже схвилювало усіх присутніх.
Наступного разу дівчина сподівається привітати Олега Литвиненка з перемогою.
Так вийшло, що п’ятдесятирічний Олег Литвиненко з Оболонні Коропської громади є батьком вчительки з Ічнянського ліцею №4 Юлії Супрун. Юлія нам і розповіла про свого батька-героя.
З перших хвилин російської агресії у 2022 році чоловік прийняв для себе єдине можливе рішення: він стане на захист Вітчизни. Краще вже йому піти на війну, ніж призвуть сина чи зятя - молодих батьків своїх малолітніх онуків.
Похід у військкомат, щоправда, довелося відтермінувати до осені, доки не зібрав врожай із трьох гектарів землі. А потім патріот поставив трактора на прикол і пішов записуватися у військо. Вдома не втримали ні грижі у спині, ні пластина у нозі. Рідні розуміли рішення чоловіка та батька і не заперечували.
У листопаді воїн пройшов навчання у Гончарівському і з грудня 2022 року влився убойове побратимство 110-ої окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, яка воювала в Авдіївці.
Від початку Олег Литвиненко служив гранатометником. Зброя, БК, бронік, шолом - здоровому чоловіку це ще той тягар. Ось і підкосило чоловіка таке навантаження, та, як дізналося командування що він колишній тракторист, перевели його водієм БМП. Так і воював на броньованій машині аж до самого виведення із зони бойових дій. Підвозив то на позиції, то з позицій військових та боєкомплекти. Зараз він і його бригада на ротації.
З початку бойових дій 110-та бригада тісно тримала зв’язок із волонтерами. Через них громади допомагали воїнам найбільш необхідними речами. А заодно передавали з дому гостинці та листи від школярів та малюнки дошкільнят.
- Напередодні Нового року ми закупили для 110-ої ОМБр імені генерал-хорунжого Марка Безручка генератор, - розповідає волонтер, вчитель Ічнянської гімназії' ім. Васильченка Максим Супрун. - Передавали через волонтерку Катерину Марйоху. Від волонтерського штабу у їхньому напрямку поїхали посилки із допомогою від мешканців Ічнянщини і дитячі листи та малюнки.
- Наш тато роздав хлопцям листи, а один залишив собі, - додає Юлія Супрун. - Виявилося, що цей лист був від учениці 8-А класу гімназії ім. Васильченка Софії Петрухи. Він ще на позиціях хотів зустрітися із авторкою листа. І вони зустрілися як тата вивели на ротацію після більш ніж року оборони Авдіївки і дали двадцять днів відпустки. Зараз він знову поїхав на службу. Як вчитель історії я за те, щоб патріотичне виховання було ось таким - живим. Не просто розказувати про події. На першу річницю війни ми з Максом, а він тоді ще працював у нашому ліцеї, знімали ролик із нашими захисниками. Це було дуже класно з виховної точки зору. Хотіли, щоб і тато знявся у ньому, але він відмовився, просто він не публічна особа.
Зі слів Юлії та Максима, сучасні підлітки, учні 5-9 класів, за їх спостереженнями, дуже патріотично налаштовані. Вони знають українських сучасних героїв, про їхні подвиги, цікавляться історією України. І це радує, бо саме їм доведеться відбудовувати, відновлювати нашу Україну. І у них це вийде: зробити нашу країну дійсно незалежною, самостійною і могутньою.
Подружжя Супрунів активно волонтерить ще з часів АТО. Відтоді і знають від захисників, які важливі дитячі послання на фронті. Кожен дитячий лист чи малюнок там цінується як щось надважливе, що тісно пов’язане з мирним життям, що нагадує недалеке минуле та навіює спогади про власних дітей чи онуків. Тому захисникам так важливо отримувати такі цінні послання з дому, щоб тримався нерозривний зв’язок між тими кого захищають і тими хто захищає.
Джерело: газета “Трудова слава”, Ніна Наливайко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.