Заступник начальника аварійно-рятувальної частини ГУ ДСНС області Роман Білоконський каже: за 2 роки служби в ній не раз доводилося рятувати братів наших менших.
— Корів, коней, собак, котів, качок, лебедів, — перелічує. — А ось дику тварину визволяв уперше.
11 травня вранці перехожі повідомили на 101, що в Чернігові поблизу автобусної зупинки в напрямку села Жавинка у теплому каналі борсається лось.
— Коли ми вп'ятьох приїхали і він нас побачив, то дуже налякався. Став агресивним: підстрибував, ставав дибки, бив передніми копитами. Таким чином і сам обдирався об металеві перекладини, і нам не давав підступитися, - розказує Роман. - Він молодий, великий — кілограмів 200-250, дуже сильний! Але поступово виснажувався, бо там хоч і неглибоко (людині по пояс), та дуже швидка течія і тепла вода, яка, думаю, для тварини некомфортна. Ми намагалися підставити бетонні блоки, щоб лось сам ступив і вийшов, проте наші зусилля були марними. Його поступово відносило течією, а там чим далі, тим глибше.
Ми викликали кран-маніпулятор, приїхали ще 2 чоловіки. У якусь мить лось втратив пильність, і нам вдалося обв’язати його мотузкою довкола живота. Нею ми тримали бранця, бо він геть знесилився, ще й травмувався і вже просто плив за течією, над водою лише голова виднілася. А коли й вона зникла під водою, ми швидко за допомогою крана витягли бідолаху на траву.
У лося очі були відкриті, але він не реагував, із рота побігла вода (видно, наковтався). Однак хвилин 5-10 полежав, а потім встав і подався в ліс. Рани в нього неглибокі, він точно житиме.
13 травня ще одного лося бачили в чернігівському мікрорайоні Бобровиця: вулична камера зняла, як сохатий пробігає вулицею Молчанова (відео оприлюднили в спільноті «Чернігів оперативний»).
Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова. Фото із сайта ГУ ДСНС України у Чернігівській області
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.