Вакцин, які необхідні для імунізації за календарем щеплень наразі на Чернігівщині вистачає. Завдяки наздоганяючій кампанії вакцинацій препаратами від кору, паротиту, кору і краснухи, вдалося запобігти поширенню цих хвороб у 2023-му році, - зазначають фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Втім за даними Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, потрібного рівня захисту для створення колективного імунітету (близько 95% вакцинованих) все одно не вдалося досягнути. Тому в 2024-му, в порівнянні з попереднім періодом, збільшилась кількість випадків різних інфекційних захворювань на 20%. За календарем щеплень проводиться імунізація хвороб. І якщо рівень вакцинації від гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, поліомієліту та гемофільної інфекції, в дитячих вікових групах достатній, то від кашлюку, дифтерії, правця - найнижчий.
В перші 2 місяці 2024-го в Україні вже зафіксовано 515 випадків кашлюку. Тоді, як у відповідний період минулого року було 27. В Чернігівській області ситуація - аналогічна.
Як повідомив Олександр Чепурний генеральний директор ДУ "Чернігівський обласний ЦКПХ МОЗ України" у Чернігівській області у минулому році не було зафіксовано жодного випадку кашлюку, а ось у поточному році таких випадків вже 11. Діти до 1 року - 2 випадки, діти від 1 до 4 років - 5 випадків, від 5 до 9 років - 1 випадок і від 15 до 17 років - 3 випадки. 9 з 11 дітей, які захворіли на кашлюк - це діти без щеплень, 1 дитина має незавершений курс вакцинації.
Не всі мешканці Чернігівської області вчасно отримують щеплення насамперед через певну необізнаність про небезпеку хвороб, від яких існує імунопрофілактика. Є люди, які вірять поширеним міфам про небезпеку вакцинації.
Джерело: телеканал "Дитинець"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: щеплення, вакцинація, кашлюк