У Чернігові триває ліквідація наслідків ракетної атаки, яку російський агресор здійснив зранку 17-го квітня. З перших хвилин до робіт були залучені як екстрені, так і комунальні служби міста. Зокрема, «Муніципальна варта» допомагала розбирати завали, КП «Шкільне» годувало рятувальників та поліцейських, працівники ЖЕКів обходили квартири та допомагали постраждалим, аварійні служби ЧТУ відновлювали контактні мережі, а КП «АТП-2528» прибирали дороги і тротуари. Загалом, унаслідок «прильотів» зруйновано готель, пошкоджено районну лікарню, об’єкт водоканалу, а також 28 будинків. Вибухова хвиля та уламки завдали руйнувань і центральному корпусу «Чернігівської політехніки», який лишень оговтався від наслідків активної фази бойових дій.
– На 100 % політехніка була замінена новими вікнами. Ми, звичайно, раділи цьому процесові. Але, на сьогодні 250 вікон немає в університеті. Це близько 7,5 мільйонів гривень. Двері, вікна, усе це постраждало, стелі. Мешканці Чернігова не були байдужими до того, що відбулося. Ми всі бачили, скільки людей прийшло на станцію переливання крові. Так багато людей прийшло й на відновлення, на допомогу об’єктам, які постраждали. Учора Чернігівську політехніку підтримали і волонтери, – розповіла проректорка з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ «Чернігівська політехніка» Ольга Мельник.
– Щоби перемогти велике зло, треба всім триматися разом. Хтось там допомагає, хтось там. Й об’єднуватися, не тільки волонтерами, а й людям для спільного благополуччя. Тим паче, що велике горе сталося вчора в нас, – каже волонтер Олександр Пильник.
Усувати наслідки удару в університеті почали одразу. Педагоги та керівництво пліч-о-пліч із добровольцями вимірюють та вирізають OSB-плити, аби якомога швидшезамінити ними вибиті вікна та вберегти будівлю від примх природи. 250 орієнтовано-стружкових плит закладу надали благодійники з фонду «Іскра добра».
– Ми знову ж таки переконуємося в тому, що політехніка — це як птах Фенікс. Упевнена в тому, що завдяки власним зусиллям, завдяки фондам наших партнерів, зусиллям наших волонтерів, підтримки місцевої влади, ми відновимося. І відновимося, оскільки розуміємо, що поки заклади освіти працюють в Україні, в Україні є теперішнє і майбутнє, – зазначила Ольга Мельник
Волонтери сконсолідували свої сили — допомагають і мешканцям пошкоджених будинків із ремонтом, прибирають рештки завалів і сміття та підтримують постраждалих. Неподалік місця «прильоту» також діють пункт психологічної і консультаційної допомоги, «пункт незламності», та розгорнута польова кухня.
– Вчора ми організували польову кухню. І сьогодні ми виїхали, це другий день. Бабусі просили на політесі вікна, ми клейонку організували, організували їм OSB-плити, дуже допомагали хлопці з «ЛаПіци». Регіна допомагає, з приготуванням їжі, – повідомив військовослужбовець, волонтер Артем Ракітін.
– В єдності наша сила. Учорашній день показав нам, що єдність — це наш козир, який приведе нашу державу, наше суспільство до перемоги. Щоб ви розуміли, два телефонних дзвінка Комітету медичної допомоги Закарпаття, дзвінок «Nova Ukraine» і буквально за лічені хвилини ми купили 1250 листів OSB і доставили їх в епіцентр подій. І наші волонтери, і їхні друзі, і мешканці дуже швидко почали консервувати наслідки російського терору, – підкреслив голова БФ «Іскра добра» Олег Бібіков.
Нагадаємо, уранці 17-го квітня трьома «Іскандерами» росіяни завдали терористичного удару по одному з густонаселених мікрорайонів Чернігова. Під прицілом ворога була виключно цивільна та соціальна інфраструктура. У результаті атаки загинуло 18 осіб. 78 людей постраждали, четверо з них — діти.
Джерело: телеканал "Новий Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.