У Прилуках поліцейські 4 березня врятували життя 20-річному хлопцеві, який збирався вкоротити собі віку. Спроби відмовити його від суїциду ускладнювалися тим, що хлопець — глухонімий. І до того ж був напідпитку.
Фото - ілюстративне
Великою мірою запобігти трагедії вдалося завдяки вправним діям двох заступників начальника Прилуцького райвідділу поліції — Євгена Іванченка і Владислава Стоянова. Євген Миколайович розповів нам, як усе було:
- Виклик надійшов близько 20.00 від перехожих. Вони повідомили, що на даху супермаркету стоїть хлопець. Переживали, щоб не сталося біди. На місце приїхав наряд поліції. Правоохоронці стали вмовляти хлопця спуститись, але зрозуміли, що той спілкується мовою жестів. Тож викликали підмогу. Поки один екіпаж намагався контактувати з хлопцем, другий привіз на місце події сурдоперекладача. Також на виклик приїхали працівники «швидкої», рятувальники, слідчо-оперативна група і ми з Владиславом.
Хлопець жестами розповів сурдоперекладачу, що втомився від усього і не хоче більше жити, мовляв, він щодня тяжко працює і йому все це набридло. При цьому поводився агресивно і не дозволяв нікому наближатися до пожежноі драбини, якою він піднявся на дах. Навіть коли приїхала його мати (хтось із перехожих упізнав хлопця і подзвонив їй. — Авт.), він не реагував на її прохання.
В якийсь момент у хлопця з ноги злетіла кросівка і впала вниз. Молодик став спускатися, щоб забрати її (здавалося б дивним: навіщо самогубці кросівка?), а порівнявшись із техспорудою, що за метр від супермаркету, перестрибнув на неї. І вже звідти став показувати, аби йому подали кросівку.
— Оскільки хлопець дуже агресивно реагував на людей у формі, то за його порятунок узялися ми з Владиславом. Ми були в цивільному одязі, тож хлопець, мабуть, прийняв нас за звичайних перехожих. Спершу я намагався схитрувати. Тричі навмисно не докидав йому кросівку, сподіваючись, що хлопчина сам спуститься по неї. Та він показував жестами, що ні, не спуститься. Тож кросівку зрештою довелося йому повернути. А потім він дістав цигарку і показав, щоб йому кинули запальничку.
Я вирішив скористатися цим і закинув її подалі від краю даху. Коли хлопець потягнувся по запальничку, ми з колегою кинулися до драбини і стали підійматися нею — щоб заскочити на споруду до хлопця. Але не встигли: він нас побачив, застрибнув на драбину і спробував лізти вгору на дах супермаркету. Та ми міцно схопили його за ноги. Утримувати його було непросто, бо молодик пручався, бив нас рукою, а тоді... відштовхнувся, щоб зістрибнути вниз, та, на щастя, ми з Владиславом (він був трохи нижче за мене) зуміли його схопити і втримати. А потім уже підбігли рятувальники зі своєю драбиною і допомогли нам спустити хлопця вниз.
— Які в той момент були думки?
— Що треба будь-що врятувати хлопця. Це вже згодом ми усвідомили, наскільки це було небезпечно, адже внизу біля драбини розміщений великий генератор, обварений металевою сіткою. І коли хлопець став пручатися, ми запросто могли зірватися разом з ним і зазнати травм.
Медики зі «швидкої» дали хлопцеві заспокійливого і забрали його в лікарню. Мати поїхала з ними. Пізніше, відійшовши трохи від стресу, вона зателефонувала на 102 й залишила поліцейським словам подяки за те, що запобігли непоправному.
Джерело: газета “Гарт”, Олексій Прищепа
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: самогубство, Прилуки