Скандал розгорівся навколо придбання автівки для ЗСУ. Збір коштів на неї серед працівників бюджетних установ Сновської громади ініціювала міськрада. їх збирали і в місті, і в селах. Загальна сума склала 235 160 грн.
Купувати машину доручили чотирьом працівникам міськради. Вони знайшли підходящу на одному із сайтів оголошень. Поїхали забирати невдовзі після Нового року. Повернулися з «Маздою» 2000 року випуску.
— На моє запитання, скільки заплатили, спочатку сказали, що 4 500 доларів США, потім — що 5 500, — розповіла згодом колективу керівниця сектора з питань праці та надзвичайних ситуацій міськради 43-річна Марія Єфименко.
До цього все було на довірі, та плутанина у відповідях спонукала провести власне розслідування. У його процесі зокрема з'ясувалося, що на «Мазді» замінено номери (з румунських на литовські). Метою цієї оборудки могла бути спроба приховати вартість автівки. Тож залишалося дізнатися, якою вона була насправді.
— Проте наші працівники, які купували автомобіль для ЗСУ, не надали жодних документів, які б підтверджували його вартість, — зазначав голова міськради Олександр Медведьов.
Після розголосу вони повернули всі видані їм кошти. «Мазду» із двору міськради прибрали.
— Як голова ради, я ініціював загальні збори колективу, аби розібратися в ситуації, — продовжує очільник громади. — Однак фігуранти не надали не лише документів, а й конкретних пояснень та відповідей на запитання колег, їхній вчинок обурив мене і весь колектив. Я не раз заявляв, що вони мають бути звільнені з роботи.
Однак одразу після зборів (вони відбулися 23 січня) три працівники відділу благоустрою та господарського забезпечення, що їздили по автівку, захворіли.
— Після закриття лікарняного двоє з них були звільнені з роботи за угодою сторін. Начальник цього відділу буде звільнений після передачі матеріальних цінностей. Начальник юридичного відділу — після сесії, — повідомив про подальший розвиток подій голова ТГ.
Сесія відбулася 9 лютого. Перед її початком біля приміщення міськради зібралося близько сотні місцевих жителів. До них вийшов Олександр Медведьов, але конструктивного діалогу не вийшло. Далі спілкувалися в сесійній залі. Там учасники зібрання вимагали покарати чиновників, які засвітилися в махінаціях з автівкою, і тих, що були причетні до незаконного випилювання лісу біля автошляху. Крім цього, наполягали на внесенні до порядку денного сесії питання про недовіру очільнику громади. Але за цю пропозицію проголосували всього 5 депутатів — і вона не пройшла.
Щодо автомобіля для ЗСУ, то його все ж таки придбали — пікап 2008 року випуску. На вигляд непрезентабельний і досить зношений. Але в міськраді запевняють, що купували за погодженням із військовими і за їх безпосередньої участі. Пікап планують використовувати у військах протиповітряної оборони.
Цього разу з документами все чітко: за автомобіль заплатили 120 тис. грн, на нотаріальне оформлення витратили тисячу гривень, на пальне, щоб пригнати в Сновськ, — 3 330 грн. Решта коштів — 110 830 грн. — піде на доукомплектування автомобіля прожектором, портативною зарядною станцією, ретранслятором.
Яке покарання чекає на чиновників, можна тільки припускати — слідство ще не закінчене. Відомо тільки, що відкрите кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем під час воєнного стану).
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко. Фото із соцмереж
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.