У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ічнянської міської ради створена мобільна соціальна служба. Невдовзі вона обслуговуватиме сільське населення громади. Ічнянський терцентр - один із небагатьох в Україні, який минулого року потрапив у великий проєкт Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Створення мобільної соціальної служби», який фінансується урядом Канади.
- Створення мобільної соціальної служби - це другий наш проєкт співпраці із ПРООН. Першим був успішно реалізований проєкт зі створення Простору соціальної адаптації для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, - розповіла директорка Територіального центру Наталія Громова. - Головна перевага мобільної соціальної служби полягає у її мобільності, а завдяки комплексності та залученню різних спеціалістів, сприяє вчасному наданню допомоги, яка здійснюється під час виїздів до даної категорії осіб, які проживають у сільській місцевості і знаходяться на обліку Територіального центру. На 1 січня на нашому обліку перебуває 604 особи, з яких 371 проживає у сільській місцевості. Нині їх обслуговують тільки соціальні робітниці. Якщо запрацює мобільна соціальна служба, то людям похилого віку та особам з інвалідністю в сільській місцевості ми зможемо надавати значно ширші соціальні послуги. У складі мобільної групи буде два робітники з комплексного обслуговування (розпилювання та рубання дров, косіння трави, незначні ремонтні роботи), перукар, швачка, психолог, медична сестра. Нині шукаємо медичну сестру, водія та двох робітників.
Також за потреби до складу нашої служби може входити юрист з правової допомоги.
Для виїздів у села у рамках проєкту Ічнянський терцентр отримав автомобіль «Фіат Дукато» на шість посадкових місць. У кузові спецавто передбачені полички для інструменту. У грудні мали б отримати бензокосу, бензопилку, портативну пральну машинку, невеликий генератор, мобільний медичний кейс, швейну машинку, лопати. Але виникла затримка із розмитненням.
Як зазначила Наталія Громова, в усіх 19 громадах, які брали участь у проєкті, мобільні групи уже працюють. Практичну допомогу в організації роботи надавала ГО «Ліга соціальних працівників», які проводили навчання з керівниками терцентрів та соціальними робітниками щодо покращення роботи з людьми старшого віку.
На села мобільна служба виїздитиме згідно з розробленим графіком, щоб надати комплексну послугу: робітники з обслуговування можуть розчистити двір від снігу чи молодої порослі дерев, покосити траву, нарубати дров, побілити хату зовні або зсередини, перукар може постригти клієнта, а соцробітниця надати побутові послуги, психолог зможе надати психологічну допомогу. Адже багато українців виїхали за кордон і не мають змоги бути біля батьків. Таким особливо зараз важко, і такі люди проживають у нашій громаді.
- Вважаю, що створення мобільної соціальної служби - це новий, важливий крок для підтримки соціально вразливої категорії людей в сільській місцевості. Це допоможе нам комплексно вирішувати їхні проблеми та своєчасно реагувати на їхні запити, - сказала пані Наталія. - Зауважу, що такі послуги будуть надаватися для вище зазначеної категорії осіб на безоплатній, платній і диференційованій основі.
Фінансується робота мобільної служби, як і вся соціальна робота у громаді, за рахунок міського бюджету.
Отже, якщо досі сільські одинокі пенсіонери та люди з інвалідністю були позбавлені комплексної соціально-психологічної допомоги, то при допомозі мобільної соціальної служби цей розрив між обслуговуванням міського населення і сільського буде подоланий.
Соцробітниця з Бакаївки Тамара Коба з підопічною Ганною Кубрак
Соцробітниця із Сезьок Любов Кривенко
Микола Дикун та Юрій Іванченко - робітники з комплексного обслуговування
Джерело: газета “Трудова слава”, Ніна Наливайко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.