Із 19 січня до 2 лютого 2024 року в Південній Кореї (провінція Канвондо) відбудуться IV зимові юнацькі Олімпійські ігри. За інформацією Національного олімпійського комітету України, на них понад 1900 спортсменів із 80 країн віком від 15 до 18 років розіграють 81 комплект нагород у 15 дисциплінах. І серед цих спортсменів будуть два біатлоністи з Чернігівщини — 17-річний Дмитро Крюков і 16-річний Олександр Голік.
На юнацьку Олімпіаду-2024 у складі збірної України з біатлону вирушать 5 юнаків і 5 дівчат. Із них по 4 — основні, у тому числі й наші Дмитро та Олександр, і по 1 — запасні. 10 юних біатлоністів зараз у Львівській області посилено готуються до найпрестижніших змагань під керівництвом трьох тренерів, одна з яких — також наша землячка, багаторазова призерка чемпіонатів світу з біатлону Оксана Хвостенко з Чернігова.
— Зараз усі вони для нас — як друга сім’я, — каже Олександр. Він дуже скромний і неговіркий. Більше про їхню підготовку до Олімпіади розповів Дмитро (говоримо з ними обома одночасно телефоном):
— Тренери дали нам план, маємо чотириденний цикл: три дні тренуємося, четвертий відпочиваємо. У ці три дні в нас чіткий розклад: зранку зарядка, сніданок, відпочинок перед першим тренуванням, тренування, вільний час до обіду, обід, сон, друге тренування, відпочинок, вечеря, збори і нічний сон. До 6 січня ми тут, потім переїжджаємо в Хохфільцєн в Австрії, а 14-го вилітаємо до Кореї.
Там із 20 до 24 січня відбудуться 6 біатлонних стартів: індивідуальні гонки, спринти, змішані (одиночна та класична) естафети.
— Нас так тренують, щоб ми показали найвищий результат, — кажуть юнаки. — Біатлон — важкий вид спорту, бо на нашу стрільбу можуть повпливати ще й погодні умови. Та ми постараємося зробити все від нас залежне, аби виправдати сподівання.
На Олімпіаді будуть представники країн-агресорок під нейтральним прапором, і хочеться, аби вони не взяли жодних медалей і були максимально далі від п’єдесталу. Додає мотивації бажання залишити їх далеко позаду.
Цікаві збіги, що в обох наших представників на Олімпіаді мами Олени й обидва у своїх родинах — єдині сини. А їхні чернігівські тренери з біатлону — рідні брати.
ДМИТРО
— третьокурсник Фахового коледжу транспорту і комп’ютерних технологій Національного університету «Чернігівська політехніка» (спеціальність — «комп’ютерна інженерія»).
За нього завжди особливо вболівають у двох рідних йому місцях Чернігівського району.
— Діма народився й ходив у дитсадок в Гончарівському. Коли не стало його тата, мені було важко ростити сина самій, тому я переїхала у Слов’янку Киселівської громади, звідки я родом і де мені допомагала моя мама, Ганна Петрівна Самотяжко, — говорить 42-річна Олена Крюкова. — А в Гончарівському живе моя свекруха Ганна Миколаївна Крюкова, яка теж нам усіляко підсобляє.
На фото Дмитро Крюков разом з тренером Олександром Ворчаком
У Снов'янці Діма закінчив гімназію. До речі, моя мама викладала там фізкультуру. В нас уся родина спортивна: я, мої сестра і брат свого часу займалися різними видами спорту. Але таких досягнень, як у сина, ні в кого з нас немає.
Діма займається не так довго, однак у нього добре виходить, адже він дуже наполегливий і має прагнення до перемог. Син з дитинства ходив у різні гуртки, на бальні танці, закінчив комп'ютерну академію. Потім його захопили лижі. Два роки тренувався під керівництвом Віталія Серафимовича Паршукова. Понад 20 разів був чемпіоном і призером України з лижних гонок. А тоді пішов у біатлон.
Тренер Олександр Ворчак про свого підопічного каже:
— Дмитро дуже обдарований, природа дала йому і силу, й розум, які однаково цінні в біатлоні. До своєї лижної підготовки за рік він настільки опанував стрільбу, що наздогнав тих, хто в біатлоні довше за нього, і зараз Діма - один із найкращих біатлоністів у стрілецькій підготовці. На відбірному до Олімпійських ігор Чемпіонаті України він показав вагомі результати і з високим рейтингом посів заслужене місце у збірній. Також він має потужну мотивацію і, я вважаю, матиме непогані шанси на Олімпіаді.
ОЛЕКСАНДР
— чернігівець. Після 9 класів у 27-й школі у 10-й пішов до ліцею №22.
— Сашко з дитинства любив кататися на лижах із татом Олексієм, — розказує 45-річна Олена Голік. — Ми часто бували на лижній базі. Коли синові було років 7, Оксана Юріївна Хвостенко пропонувала йому: «Приходь до мене, будеш займатися, я тебе навчу». Але він відмовлявся.
На фото Олександр Голік разом з тренером Миколою Ворчаком
А вже коли йому виповнилося 10, в один із наших візитів на лижну базу я спитала у тренера, якого першим побачила, чи не візьме він Сашу до себе. Микола Васильович Ворчак (а це був він) спочатку відповів: «Я вже діток не набираю». А коли син проїхав на лижах, на наше здивування сказав Сашкові: «Призначай час, коли тобі буде зручно, — я з тобою займатимусь». Тренування настільки захопили сина, Микола Васильович став для нього таким авторитетом!.. Два роки тому Саша почав завойовувати призові місця, має 15 різних медалей. Сам Микола Ворчак говорить:
— Я зразу відчув, що в Олександрові щось є. І згодом з’ясувалося, що він має в характері те, чого, напевно, багатьом бракує: в особливий момент уміє зібратися й виправдано ризикнути. Навіть попри промахи в потрібний момент він приймає рішення, яке приводить його до успіху.
На Олімпійських іграх конкурувати Сашкові буде нелегко. Він на півтора-два роки молодший за інших спортсменів (наймолодший у команді). У нього все ще попереду. Хоча природні задатки дозволяють Сашкові позмагатися зі спортсменами, старшими за нього. Практично на кожній Олімпіаді у біатлоні буває так, що перемагають не фаворити. Я йому сказав: «Мені нічого не потрібно, лише твоя медаль». І до останнього віритиму в нього.
Віритимемо й ми в наших хлопців і бажаємо їм олімпійських п'єдесталів!
Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.