Тут (у складі округу, крім Пекарева, — Кнута, Синютин, Костирів) уже більш ніж тиждень не працює переправа через Десну. На самому початку зими поромом ще перевозили через річку і пасажирів, і транспорт. Тепер він на приколі. Альтернативою був човен. Його ми могли запустити в роботу через 10 хвилин після заявки на переправу, розповів один із поромників — Андрій Дудко.
Він та інший приватний підприємець — Юрій Притика орендують пором у громади. Човен зробили і подарували землякам благодійники. Зазвичай на ньому перевозять місцевих жителів із велосипедами — на них люди пересідають після переправи і їдуть далі. Та в сніг на двоколісному далеко не заїдеш. Тож останнім часом пасажирів не було.
Зараз не перевозять і човном. Тож якщо людям треба в Сосницю, вони змушені добиратися в об'їзд через Новгород-Сіверську громаду. Це майже 100 км.
— Хліб, продукти підприємці доставляють, але їх доводиться чекати. Як «швидку». З медичною допомогою виручає фельдшер із Шабалинова Коропської громади. Витрати на бензин компенсує наш фермер Микола Швед. Завдяки йому і дороги в селах почищені, — говорить староста Тамара Степаненко.
Потерпати людям доведеться, поки мороз не скує криги — тоді можна буде переходити Десну по льоду. Іншого виходу немає: до найближчого мосту (він з’єднує Мале та Велике Устя — села цієї ж громади) — понад 40 км. Добратися до нього проблематично та й перейти на протилежний берег непросто — міст був підірваний на початку повномасштабного вторгнення, його ще не відновили.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.