Чернігівські лікарі застерігають: COVID-19 залишається небезпечною хворобою, насамперед для людей похилого віку. (Хоча стан пандемії у світі вже скасований Всесвітньою організацією охорони здоров'я). Медичні заклади Чернігівщини забезпечені препаратами для лікування хворих на COVID та необхідним обладнанням. Деякі подробиці від фахівців обласного управління охорони здоров'я - в нашому сюжеті.
Олена Захарченко в.о. заступника начальника управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА:
- У червні 2023 року карантин було скасовано по всій території України. Але COVID-19 не зник, він є, він мутує.
По області на початку 1-го тижня грудня в області на стаціонарному лікуванні було зафіксовано 67 хворих, на амбулаторному лікуванні - 372 хворих.
Іван Тельнов лікар-пульмонолог, головний експерт управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА за напрямком "пульмонологія":
- Зараз в лікарні міста Чернігова перебуває 15 хворих, 4 з них з кисневою підтримкою. Всі ці пацієнти мають супутні хвороби. Великої кількості хворих ми не спостерігаємо. Але наприкінці лютого, на початку березня може бути новий спалах COVID-19.
Медичні заклади Чернігівщини забезпечені препаратами для лікування хворих на COVID-19 та необхідним обладнанням. Серед препаратів, які слугують для профілактики ускладнення після COVID-19 - отримано "Молнупіравір" він буде розподілений по всій області. Кожна лікарня має запас кисню та запас концентраторів. Всі ліжка, які вводяться для пацієнтів в разі спалаху COVID-19 обладнані кисневою підтримкою. У пацієнтів Чернігівської області, в основному, спостерігається легкий перебіг хвороби за типом та з симптомами звичайного ГРВІ. Це сталося, завдяки масовій вакцинації, а також, тому що коронавірус мутував і втратив свою високу летальність.
Чернігівські лікарі нагадують, що COVID-19 залишається небезпечною хворобою. Насамперед для людей похилого віку, хоча пандемії COVID-19 у світі вже нема. Також радять вакцинуватися тим, хто цього не зробив. В цьому місяці до Чернігівщини надійшла сучасна модифікована вакцина "Пфайзер", її застосовують для профілактики штаму Омікрон. За додатковою інформацією щодо цієї вакцини потрібно звертатись до своїх сімейних лікарів.
Джерело: "Північна Брама"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.