GOROD.cn.ua

Редизайн газової системи Чернігова – невід’ємна складова енергетичної безпеки країни.

 

АКТУАЛЬНО Фахівці «Чернігівгазу» завершують масштабні роботи по відновленню та модернізації газових мереж у мікрорайоні Епіцентру. Під час мінометного обстрілу Чернігова, в березні 2022 року, російські війська пошкодили газорегулюючий пункт (ГРП), до якого під’єднано близько 2 тисяч абонентів міста.



«Прилітало туди двічі, - каже головний інженер АТ «Чернігівгаз» Володимир Міщенко, - коли снаряд влучив в ГРП, стався витік газу, здійнялася пожежа, полум’я було висотою з цей дев’ятиповерховий будинок. Всі рішення приймали швидко, щоб не лишити людей ще й без газу, адже світла й електрики в місті вже не було, ми відновили розподіл газу на байпасній (запасній лінії). Ось цю засувку взяли із аварійного запасу на складі, оперативно її встановили, таким чином нам вдалось зберегти газопостачання всього мікрорайону, а це понад 5000 сімей».

Щоб відновити газові мережі в повному обсязі, потрібно було оцінити масштаб пошкоджень: порахувати, яку кількість технологічного обладнання встановити на заміну; визначити комплекс робіт, що потрібно провести; модернізувати мережі, адже значна частина обладнання прокладалась ще у радянські часи та є надлишковою і зношеною.



В «Чернігівгазі» кажуть: «На місці зруйнованого ГРП, будівлю якого повністю знесли, встановили нове, сучасне обладнання українського виробництва - 2 шафових газорегулюючих пункти (ШГРП). Вони (ШГРП) укомплектовані європейськими комплектуючими, зокрема італійськими регуляторами тиску Pietro Fiorentini, які добре зарекомендували себе під час бойових дій. На відміну від обладнання попередніх зразків, ці регулятори втримували стабільний тиск газу навіть під час впливу зовнішніх негативних чинників, таких як вибухові хвилі та вібрації. Також фахівці «Чернігівгазу» прокласти ділянку сталевого газопроводу – 75 м, частина якої проходить під асфальтним покриттям, замінили 2 пункти редукування газу, встановили нову засувку, демонтували 4 надлишкових колодязі».


«Газифікація міста проводилась ще в 50-х роках минулого століття. Не маючи чіткого плану розвитку системи та належного інвестування в газові мережі впродовж минулих років, частина з них знаходиться у зношеному стані. «Чернігівгаз» не один рік займається оптимізацією газорозподільних мереж області, тому і у мікрорайоні Епіцентру, ми провели редизайн газової системи. Це дозволило нам позбутися зайвих потужностей, ліквідувати аварійні ділянки та зношене газорегулююче обладнання, а отже зробити внесок в енергетичну безпеку регіону. Нове обладнання надійшло нам у розпал опалювального сезону. Щоб провести весь комплекс робіт на це потрібні були тижні. Залишити споживачів взимку без газу, а для деяких сімей і без опалення, ми просто не могли.
Близько трьох тижнів, які споживачі були без газу, знадобилось фахівцям АТ «Чернігівгаз», щоб виконати основні роботи редизайну газової системи міста. Відновлення мереж та стабільний, безаварійний розподіл газу в майбутньому опалювальному сезоні – головна мета «Чернігівгазу» й наша спільна перемога, яку ми наближаємо разом»,
- розповідає головний інженер АТ «Чернігівгаз» Володимир Міщенко.



АТ «Чернігівгаз»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: АТ «Чернігівгаз», масштабні роботи по відновленню та модернізації газових мереж