Болить спина від лопати? Допоможуть у центрі вертебрології «Авангард Мед»
Понедельник, 12 Июня 2023 08:53 | Просмотров: 1691 | Обновлено 15 Июня 2023 17:09
АКТУАЛЬНО Цибуля зеленіє, петрушка кучерявиться, помідори прийнялися відмінно. Глянеш на грядку – радіє око, поки... не скрутить поперек, не заниють суглоби та спина. На жаль, весняно-польові роботи часто нерозривні з болем.
І не дивно, адже українці працьовита нація. Кожен облаштовує не тільки подвір’я, але дуже часто сам садить все на городі. Отримує справжню радість - гарні пахучі квітки, соковиті овочі, смачну картопельку. І частенько на додачу загострення остеохондрозів, гриж міжхребцевих дисків, п’яткових шпор. Або й набуття їх. І не однієї болячки, а букету їх.
Не дарма виник анекдот. Копає мужик город, став пекрекурити. Читає на пачці: куріння вбиває. «От падлюки, - каже, - а лопаті й не напишуть!»:) Можливо, у чоловіка й не виникла б така думка, якби він знав, як правильно тримати лопату. Навіть це просте знаряддя праці потребує навиків,
Як правильно копати?
- Стояти рівно, не горбитися
- Переносити вагу тіла на лопату
- Сильно не нагинатися, не стояти, так би мовити, раком
- Включати м’язи рук і ніг, а не спини
Частіш за все ми це копаємо неправильно. Зазвичай звикли копати спиною. Давати навантаження на хребет, щоб аж тріщав. І таким чином завдаємо шкоди найдорожчому – своєму здоров’ю. У першу чергу, ортопедичній системі.
Можемо отримати біль у шийному відділі хребта (бо голова нахилена в одному положенні), оніміння пальців на руках ( бо постійно тримаємо в одному положенні сапу чи лопату, граблі). Може заболіти в грудному відділі хребта, в грудній клітині. Може просто заболіти голова, бо в шиї унаслідок нахилу перетискаються судини.
Але найчастіша скарга – біль у попереку. Пекучий, рвучкий. Біль в попереку, який віддає чи стріляє в ногу, може спричинити загострення хвороби суглобів. У першу чергу - колінних, ліктьових, кульшових.
Найчастіше бідкаються ті, хто не жаліє себе. Хочеться зробити все й відразу. Посадив-посіяв, пора підживлювати. Підживив – пора сапати. Зібрав – пора перекопувати. І так безкінечно - наша пісня гарна й нова, починаймо її знову. А потрібно відхекатися, зробити перерву.
Як правильно працювати?
- Якщо ми успішно посадили город чи дачу, варто перепочити. Не брати до рук лопати тиждень чи два.
- Якщо це неможливо, не працювати 10-12 годин поспіль.
- Використовувати руки і ноги, задіювати їхні м’язи, а не спину.
- Не працювати на сонці. Сидіти у затінку, якщо пряжить.
А якщо, не дай Бог, після городнього сезону з’явився дискомфорт, то краще показатися вертебрологу чи ортопеду.
Вертебрологу - при болі в спині, головних болях, онімінні пальців на руках та ногах. Бо вертебрологія – суміжна наука між неврологією та ортопедією.
Ортопеду - при болю в кистях, ліктях, коліннних та кульшових суглобах.
Якщо відчули біль, не сподівайтеся, що само мине. Подумайте, що все посаджене в землю – картоплю, буряки, моркву – ще треба викопувати. Не завтра - через пару місяців. Але за ці місяці потрібно відновитися. Бо хто ж копатиме за вас?:)
Тож якщо, не дай Бог, почало боліти, не треба чекати. Варто звернутися в центр вертебрології та реабілітації «Авангард Мед», що має дуже великий досвід сучасного відновлення.
Вертебрологи і ортопеди у Чернігові використовують обладнання, якого нема в інших центрах. Використовують найсучасніше фізіотерапевтичне обладнання:
- Ударно-хвильова терапія. Знеболює, покращує мікроциркуляцію крові в зоні впливу, прискорює відновлення клітин.
- Лазер високої інтенсивності. Теж дозволяє знеболити. Унаслідок - відчути миттєве полегшення. Сприяє лімфатичному дренажу хворого місця, тобто відтік зайвою рідини, набряків. Покращує регенерацію, знімає запалення.
- Магнітотерапія. Теж має протизапальну дію, поліпшує мікроциркуляцію крові.
- Ультразвук. Популярна процедура, що поліпшує кровообіг на клітинному рівні, зменшує біль, підвищує захисні властивості організму. А також розсмоктує, зменшує рубці після загоєних травм.
- Міостимуляція. Тонізує м’язи, поліпшує кровообіг у хребті.
- Ортоплазма (PRP). Унікальний метод, що дає можливість посилити регенерацію тканини, нормалізувати тканинне дихання, регулювати водний баланс, пружність шкіри. За рахунок цього поліпшується кровообіг, а це пришвидшує загоєння пошкоджених ділянок.
- Лікувальна фізкультура (ЛФК). Її значення важко переоцінити. Вона потрібна як вода, як хліб. І лопата ЛФК не заміняє:) Фізкультура правильно тренує м’язи, підтримує їх тонус, створює міцний м’язовий корсет для підтримки спини. Дозволяє пацієнту відновити поставу. Покращує і відновлює свободу рухів.
Лікування у клініці «Авангард Мед» дає позитивні резульати завдяки злагодженій командній роботі інструкторів ЛФК, реабілітологів, лікарів та медичних сестер, які безпосередньо виконують фізіотерапевтичні процедури.
У «Авангард Меді» лікують захворювання опорно - рухового апарату, реабілітують після операцій, тяжких травм та хронічних захворювань в ортопедії та в неврології. Висококваліфікована команда спеціалістів якісно продіагностує та призначить комплексне лікування.
Здоров’я покращиться, а кількість мазей, уколів, таблеток, які шкодять шлунку, зменшиться:)
Чернігівський центр вертебрології та реабілітації «Авангард Мед»
Проспект перемоги, 119А;
Тел: (097) 560 65 65, (093) 585 65 65
Клініка працює щодня із 09.00 до 18.00 субота із 09.00 до 13.00
Ліц.МОЗ № 3083 від 30.12.2020 р.
Тамара КРАВЧЕНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.