34-річний Іван Каліниченко — випускник чернігівської школи №32, по її закінченню здобув освіту у Радіозаводському технікуму (нинішній Фаховий коледж транспорту та комп'ютерних технологій Національного університету "Чернігівська політехніка"). З юності захоплювався усім, що повязано з електронікою. В 2014 після революції гідності організував свій сервісний центр і магазин електроніки на Хрещатику. У магазині він познайомився з хлопцем на ім’я Андрій, який зараз на передовій (Лиманський напрямок) виконує функції бойового медика. Саме через незвичайне прохання Андрія, Іван і потрапив на сторінки популярних всеукраїнських ЗМІ, які нещадно розкритикували і висміяли той факт, що він збирає кошти (потрібна сума 120 тисяч гривень) на моноколесо для друга-медика.
На фото Іван Каліниченко, який хоче допомогти другу-медику придбати моноколесо
Нижче наводимо текст від Андрія, який супроводжував заклик зібрати кошти на моноколесо.
“Бої точаться в лісі, це новий досвід для мене, ні в с. Покровське під Бахмутом влітку 2022, ні в самому м. Бахмут і його околицях восени-взимку 2022 подібних умов небуло.
Наша ділянка виявилась замінованою протипіхотними мінами. За минулий тиждень три підриви, включно командира саперів, яких виколкали для розміновування.
Витягую, бинтую, клею, знеболюю, тампоную, тобто надаю першу домедичну допомогу і стабілізую поранених, при можливості виводу фронтерою, пікапом, передаю на евак в мотолигу. Багато роботи. Звертаюсь до тебе із потребою пошуку якісного моноколеса, яке допоможе мені швидше діставатись до поранених та економити сили, багато втрат в живій силі і відмов серед тих, хто вже не має сили духу і фізичних сил працювати в подібних умовах на довгій дистанції. Також, теоретично, моноколесо зменшить шанси наступання на міну в зоні нашої відповідальності, замісць двох стоп шириною в стежку, отримаю пляму контакту шириною в колесо, зміщення на кілька см від потенційного епіцентру вгору і вперед. Але основні плюси мають бути в підвищенні швидкості пересування до поранених й економії сил яких часом дуже не вистачає, коли старі травми починають все частіше про себе нагадувати, а саме в дні ворожих штурмів і проривів, коли маю дуже багато роботи, мало їжі і, мало сну.
Знаю що цей збір може зіштовхнутися з труднощами, адже девайс специфічний і, на тлі "класичних" зборів на тепловізори, нічники, дрони і, пікапи більшість людей може невірно зрозуміти повсякденні труднощі бойової медицини на "нулі" в Кременецьких замінованих московитами лісах. Дякую”.
Наш портал отримав коментар від Андрія, щодо цієї ситуації і додаткове пояснення, щодо доцільності купівлі моноколеса. Публікуємо його нижче:
З 2014-го 2017-й я працював кулеметником на Донбасі в добровольчому формуванні.
Після відкритого вторгнення московитів знову пішов добровольцем у військомат 24.02.2022 року. Опинився в роті охорони, а згодом в піхоті на посаді бойового медика. З часом призначили на посаду старшого бойового медика роти.
Напрямок Лиман.
Колесом володію на пристойному рівні, але не профі, потрібне воно для вирішення кількох ключових питань:
Швидкість,
Економія сил.
Підвищення ККД.
Витривалість.
Вільні руки.
Можливість збільшити кількість корисного вантажу (додатковий наплічник під б/к, воду тощо).
Велосипед - специфічне фізо. Байк габаритний, гучний, важкий, складний в транспортуванні, догляді, обслуговуванні.
Електробайк (якісний) дорогий, потребує спец умов зберігання/транспортування. На перспективу, за певних умов – цілком доцільний і бажаний.
Використовують моноколеса адекватні військові Європи і країн Сходу і Заходу, які знають що таке сучасні технології, мають бажання й здібності до ефективного користування ними.
В ЗСУ, в основному, використовують в ССО (розвідка, снайпери, аеророзвідка, сапери).
Саме Іван відповідальний за підбір вірної моделі згідно моїх запитів, трактованих особливостями місцевості, динамікою перебігу подій, рівнем морально-вольових якостей о/с.
На ноги припадає 100500+% навантаження.
За навантаження на спину/шию/руки/таз, ?психіку..?, а шо ето?, ні вт, ні допитливі добродії на кшталт вас, ні знедолені хейтери, сором'язливо не згадують.
В засобах індивідуального бронезахисту з наплічником 8-10 кг поспішаючи перекопаним лісом, певно давно мандрували, що так міцно стурбовані цим непристойним і зухвалим "збором на моноколесо"?
Як вважаєте, як давно і, як часто учасники цього колективного вереску мандрували перекопаним лісом в перервах між мінопадами?
Чи дуже давно щось важке, незручне, понівечене ритмічно переносили на регулярній основі, і при тому, замисліться, ні бронезахист, ні решта спорядження, геть-геть, не привносили ніякої пікантної ізюмінкі в безтурботну прогулянку туди-назад з повторами..?
Відступ. Риторична матня. Мені теж має бути по-тязі це інтерв'ю, все вірно..? Подумайте, до речі, про заохочення для мене, адже ви перші хто з умовно лівих людей говорить до таємничого Андрія, який іпать, як знахабнів, що смів своїм дратівливим зверненням до своїх друзів, образити почуття нудьгуючих унтерменшів. Нормас лірика?, як вам такий відступ?
Дистанція, яку долаю залежить від кількох чинників: Яий СП/ВОП, кількість втра, то/с, ступінь-важкість травми.
Робоча відстань коливається від 5-7+км, до 15-20+км за підхід/сесію.
Задача для колеса – бути:
тихим,
потужним,
швидким,
портативним,
витривалим/зносостійким,
долати від 70% до 95% маршруту.
Підсумуємо, що не дивлячись на таку негативно реакцію у ЗМІ на запит Андрія, небайдужі люди, станом на 12.05.2023 встигли зібрали вже 2/3 суми, трохи більше 83 тисяч гривень зі 120 000 потрібних. Можливо, Андрій, буде першим, хто опробує переваги моноколеса на фронті, і як знати, може скоро й інші оцінять його доцільність в умовах проведення бойових дій.
На відео нижче приклад застосування моноколеса в умовах бездоріжжя спортсменом-райдером
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Каліниченко, моноколесо, збір