Днями відбувся другий приватизаційний онлайн-аукціон, на якому учасники мали поборотися за дуже вигідний об’єкт — Єдиний майновий комплекс державного підприємства «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці». Усі, хто стежив за долею цього підприємства, чекали на справжній грошовий батл, однак несподівано в аукціоні взяв участь усього один потенційний покупець.
Нагадаємо: Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці — це діюче державне підприємство, пріоритетними напрямками роботи якого є експертиза стану дотримання законодавства про працю, охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єктів господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки, під час експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, навчання з питань охорони праці, атестація робочих місць і санітарно-гігієнічні дослідження небезпечних факторів на робочих місцях. Головне ж — це не просто діюче підприємство, а підприємство прибуткове, яке перед приватизацією мало на своєму депозиті чималу суму — чотири мільйони гривень (майже половину стартової ціни підприємства!). До того ж завдяки післявоєнним змінам законодавства про приватизацію його новий власник разом із приміщеннями отримав ще й необхідні дозволи та ліцензії, за якими цей центр працює зараз.
— Перший аукціон із приватизації цього об'єкта, який був призначений на 26 жовтня, не відбувся, бо не було бажаючих. Другий аукціон був призначений на 14 листопада. Стартова ціна комплексу склала 9 мільйонів 29 тисяч 942 гривні Учасник був лише один, а тому було прийняте рішення про викуп об'єкта. Закрита ця пропозиція була за 9 мільйонів 100 тисяч 942 гривні. Загалом до бюджету надійшло близько 11 мільйонів гривень із податком на додану вартість, — розказала Регіна Барабаш, заступник начальника Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях.
У самому Фонді держмайна також сподівалися, що інтересантів на цьому аукціоні буде більше і кінцева ціна, за яку буде приватизовано ЕТЦ, зросте принаймні вдвічі. Однак цього не сталося. Очевидно, через те, що Чернігівщина — область прикордонна, інвестори побоюються заходити на її територію.
То хто ж все-таки став новим власником Чернігівського ЕТЦ? Це Андрій Іваненко, сільгоспвиробник Бахмача. Розповідати, як планує вибудовувати подальшу роботу підприємства. Андрій Петрович поки що відмовляється. Обіцяє поділитися своїми планами після укладення договору купівлі-продаж. Це має відбутися до 16 грудня.
Джерело: газета “Гарт” від 08.12.2022, Катерина Дроздова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.