Знімальній групі ТСН вдалося проїхати нелегкий шлях через розбиті мости, заміновані ліси та спалену техніку, аби дістатися до зони відчуження. Вона була окупована понад місяць, загарбники з боку Білорусі завели туди понад 10 тисяч одиниць техніки, тікали із зони 5 днів. Українські військові мусили бути вкрай обережними, бо окупація такого стратегічного об'єкта загрожувала радіаційній безпеці.
Як зруйнували зону і як заповідна територія покарала агресора через його невігластво – у сюжеті.
Також журналісти з'ясували, що росіяни окопалися та жили у "Рудому лісі", після чого, як відомо, деякі з них потрапили на лікування до Гомеля, через отримання великої дози опромінення.
Рудий ліс має площу близько 202 км² дерев, що прилягають до Чорнобильської АЕС, вони прийняли на себе найбільшу частку викиду радіоактивного пилу під час вибуху реактора у 1986 році.
Радіаційна карта ділянки Рудого лісу площею 15 км², складена за допомогою безпілотних літаків, показала, що гамма-фон окремих ділянок ґрунту помітно вищий за допустимий. Несподівано високим виявилося радіаційне тло в однієї із занедбаних будов, де проводилася дезактивація ґрунту, випромінювання тут становить 1,2 мілізіверта на годину.
Джерело: ТСН
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.