Жінок до 60 років зобов’язали стати на військовий облік. Відповідний наказ Міністерства оборони набув чинності 17 грудня 2021 року. На облік братимуть 35 видів спеціальностей: від громадського харчування до банківської справи. Також програмістів, юристів, журналістів, музикантів, соціальних працівників, бухгалтерів, працівників готелів, діловодів тощо.
кадр фильма «Весілля в Малиновці»
1. — Жінки почали штурмувати Військкомат? — запитала 4 січня Романа Богдана, в.о. начальника Новгорода-Сіверського РТЦК та СП.
— На військовий облік ще ніхто не ставав. Але постійно дзвонять і питають, що і як краще зробити. Частіше — керівники фірм. Роботодавець має проконтролювати, щоб жінки відповідних спеціальностей, які вже працюють на підприємстві, стали на військовий облік. Також, перш ніж брати жінку на роботу, роботодавець має перевіряти в неї документи про взяття на військовий облік.
2. — А на збори?
— Посади жінок, які стануть на військовий облік, не є боєздатними. Наприклад, бухгалтер. Якщо ж будуть проходити збори, то, відповідно, їх викликати не будуть.
(От досада! А ми вже розмріялись, що місяць не варитимемо їсти, будемо бухати і приставати до чоловіків! — Прим, ред.).
3. — Де проходити медкомісію жінкам, яким треба встати на облік — у військкоматі чи у поліклініці?
— Територіальний центр комплектування дає розпорядження, з яким жінка йде на комісію до поліклініки, яку сама-обирає. Це коштує близько 130 гривень.
4. — Кому не потрібно ставати на облік? Наприклад, жінка має поганий зір чи інвалідність?
— Лікарсько-військову комісію повинні пройти всі жінки у віці від 18 до 60 років. А вже за результатами будуть визначати — придатна, не придатна, обмежено придатна до служби. Відповідно, зараховувати в резерв першої черги чи другої тощо. І потрібно не забувати, починаючи з 2023 року жінок, які не стануть на облік, штрафуватимуть — 850-1700 гривень.
У зону ООС жінок, які перебувають на обліку, забирати не будуть.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: облік, жінки, військовозобов’язані